cena hovoru je 50 Kč za minutu

Kleopatřino kouzlo - kartářka Noor - horoskopy - Tarot

Pojďte si zkrátit čekání na sluníčko a vykouzlit doma mystickou atmosféru starověkého Egypta. No, pravda, o moře jsme přišli se zánikem Rakouska-Uherska, slunce zatím také zrovna nepeče, ale podružnostmi se zdržovat nemusíme. Na to, abychom se mohly chvíli cítit jako královna či bohyně, nám dobře poslouží průměrně zásobená lednička a vlastní koupelna.
Ano, řeč bude o kráse, zdraví a kosmetice. Dávní Egypťané dbali nejen o svou duši a duchovní život, ale stejnou péči věnovali kultivaci své krásy a půvabu. Evropský středověk vnímal péči o tělo jako hřích, i obyčejná hygiena zaváněla kacířskou snahou smýt z fyzického těla hříchy mysli. Náboženské řehole často zakazovaly i obyčejné mytí těla, nebo dovolovaly koupel v dlouhé košili.
Egypťané svá těla s vděkem přijímali a péčí o ně uctívali v sobě bohy a bohyně. Základním kosmetickým úkonem byla depilace celého těla. Urození se zbavovali veškerého ochlupení kromě očních řas. Holili si i hlavy, ty krásné účesy známé z maleb a dekorů jsou paruky a příčesky. Dlouhé vlasy měly otrokyně a prostitutky třetí kategorie.
Žena, pokud měla být opěvována pro svou krásu, musela mít bezchybnou pokožku na celém těle, ošetřované nehty a make-up. Celé tělo hýčkalo hned několik druhů peelingu. Hrubší nečistoty odstranila pasta z mletých otrub, medu a mléka. Tělo namočené v teplé koupeli se celé natřelo a poté dlouze masírovalo. Následoval slupovací peeling ze šťáv bylin, včelího vosku a medu. Působil jako tělová maska a při odstraňování zbavil pokožku odumřelých buněk.
Překrásná Nefertiti dostala darem recept na gumovací peeling z černého chleba, drceného rozmarýnu, mletých mandlí a oleje. Aplikoval se za úplňku a novu, tělo se jím doslova vydrhlo, zbavilo se spousty toxinů a rozproudilo činnost lymfatických uzlin – to je i dnes základ pro léčbu celulitidy. Teprve po vydatném čištění následovala kosmetická koupel. Ta nejznámější se jmenuje po marnivé Kleopatře, je z mléka, medu a ovocných šťáv. Kleopatra tak věřila v její účinky, že na všech svých cestách měla s sebou čtyřicet zdravých oslic, dodavatelek čerstvého mléka. My ale úplně stejného účinku dosáhneme s mlékem kravským, nebo ještě lépe sójovým. Základem obličejových masek a zábalů byly oleje či med. Pro mastnou se používal fenykl, rozmarýn, šalvěj, máta a jako základ hydratující tvaroh. Suchou a zralejší pleť měl na starost vaječný žloutek, mandle, olivy, lisované a éterické oleje. Velice žádaná byla co možná nejsvětlejší barva pleti, otrokyně z evropských kmenů znaly účinky okurek, petržele, jahod a citrusových plodů, které pokožku bělí a vypínají.
Kosmetické procedury vždy doprovázela vůně kadidel, pryskyřic a spalovaných bylin, které klidnily mysl a prohlubovaly relaxační účinek procedur. Rovněž nespočet olejových lamp a svící, neboť Egypťané věřili v posvátnou a uzdravující moc světla.
Svíčkami jsme zásobeny hojně, purpura od Vánoc může zastoupit vzácná kadidla, zakysaná smetana nahradí oslí mléko a peeling z tmavého chleba by rovněž nemusel být problém. Tak už jen stačí najít si na sebe trochu času, napustit vanu a zavřít oči.
A nechat bohyni vstoupit…
Vaše Noor – horoskopy, výklad karet
výklad karet online kartářka Noor, bylinná kosmetika, raw kosmetika, péče o pleť, peeling

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!






Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA