Menu

Vítejte v naší internetové věštírně, jejíž patronkou je paní Květa Fialová. Zajímá vás budoucnost? Nevíte kudy dál? Zavolejte! Naše nejlepší kartářky, věštci a šamani, zodpoví všechny otázky, které vás tíží. Výklad karet, osobní horoskop či numerologie odhalí tu správnou cestu k řešení. V klidu domova pak můžete sledovat výklad karet v přímém přenosu pomocí webkamery ze soukromí našich věštců. Tuto službu vám nabízí výhradně Věštírna Květy Fialové a je chráněna patentem. Těšíme se na to, jak společně vyřešíme každý váš problém.

Deník vděčnosti – dědeček – výklad karet online

DĚDEČEK
Ale já přece vím, že žijeme v jednadvacátém století. Ale stejně mám pořád pocit, že slovo – dědeček, představuje staříčka s tváří jako jablíčko, který sedí před malovanou chaloupkou a nacpává si fajfčičku tabákem. A kdyby ještě mluvil kérkonoštinou, bude moje iluze dokonalá.
Jsem dítětem pozdních rodičů a oni na tom byli stejně. Moji prarodiče tak už byli opravdu staroušky, alespoň si je tak pamatuju.
František byl financem na Zakarpatské Ukrajině a honil pašeráky v lesích kolem Chustu a Mukačeva. Tedy, on je prý zase tak moc nehonil. Kraj to byl nesmírně chudý a pašeráci pomáhali lidem na úpatí hor přežít. A František prý měl pochopení. Znáte tu zvláštně temnou povídku Karla Čapka o Juraji Čupovi, co mu Bůh kázal, aby zabil Marynu Matejovu, svou sestru rodnou, zlým duchem posedlou? O tom četníkovi, co se v hospodě opíjí steskem, samotou a nevysvětlitelnou touhou za zvuků cikánské kapely jako carský důstojník? Tak tuhle vášeň táhlou jako píseň vlků v zimě mám v krvi po dědečkovi z Podkarpatska.
Jan – bohužel o něm moc nevím. Ale v životech svých dětí, vnuků a des už prapravnuků žije dál. Život smrtí nekončí.
Dnešní dědečkové už jsou moderní mladiství chlapíci, co s vnuky jezdí na kole a chodí na angličtinu, ale o to není jejich vliv na náš život menší. Pořád umí spravit vláček, nebo vzít prťata na ryby. A vyprávět…
DENÍK VDĚČNOSTI – cvičení
Napište dnes do Deníku deset svých požehnání, které jste získali díky dědečkovi. Napište, co vám předal, a pokud ne, co vám to přineslo. Čím větší vděčnost k dědečkovi a za dědečka dokážete pocítit, tím silněji vás bude podporovat na cestě životem mužná síla předků. A to je přínosné, ať jste muž, nebo žena.