Chcete zhubnout? Ájurvéda umí zázraky!

Určitě jste si toho taky všimli. Sotva se překulil čas Vánoc – tedy období spíš více, než méně tolerovaného mlsání, baštění a přejídání – už jsou zase tady. Jsou všude a útočí ze všech stran. Reklamy, upoutávky, letáky, slevy jednorázové i množstevní, a znovu reklamy, reklamy, reklamy.
Zhubněte do plavek!
Zhubněte před dovolenou!
Zhubněte bez vedlejších účinků!
Zhubněte jednou provždy a bez jojo efektu! ZHUBNĚTE!!!
Až si říkám, že pokud je na trhu tolik zaručených, bezpečných, fungujících a stoprocentních tablet, koktejlů na snížení váhy a udělátek proti celulitidě, proč se kruciš objevují pořád další a další, zaručenější a spolehlivější.
Hrozně mi vadí, jak se nám reklama, časopisy a módní trendy snaží vnutit myšlenku, že štíhlost je záruka štěstí a spokojenosti. Jistota úspěšnosti, oblíbenosti a naplnění.
Milá čtenářko, jsi štíhlá? Zhubla jsi na ideální váhu? Pak Tvůj život nebyl marný, Tvá meta byla dosažena, můžeš klidně spát spánkem spravedlivých.“
Ne, není to pravda, věřte mi. Moje praxe kartářky a astroložky je letitá víc než se u dámy sluší přiznat a za tu dobu jsem potkala klientky všech tvarů a váhových kategorií a dokonce i modelky. A žádného genu štěstí a spokojenosti jsem si u těch hubenějších nepovšimla. Vosí pas nikomu nezaručí ani lásku, ani naplnění. A pokud snad ano, jsou to energie pochybné kvality. Vždyť fyzická krása je pomíjivá stejně jako všechno na světě. A muž, kterého váš rýmou a chřipkou napuchlý obličejík, nebo kilo tuku navíc přiměje hledat model dokonalejší, než jste vy, ten vás a vašeho zájmu milé dámy, skutečně není hoden.
Tenhle článeček ale není o propagace obezity ani ošklivosti. Jen bych se na věc ráda podívala jinak. Ano, skutečně je jaro za dveřmi, do léta se nám rok překulí za pár měsíců a i ty plavky nás letos neminou. Ale co to vzít trochu za jiný konec. Proč otrocky hubnout? Co třeba získat pocit zdraví, pořádnou dávku energie a i tu otřepanou radost ze života? Ještě než odkliknete tu online objednávku na šíleně drahý preparát (jo, určitě ho původně vyvinula NASA pro kosmonautky), vyzkoušejte malý trik. Je to staré, je to ájurvéda a je to za babku.
O tom, že na naše zdraví, kvalitu pokožky, metabolické procesy a jednoduše řečeno – správné fungování těla, má rozhodující vliv lymfatický systém, už jsme četli a slyšeli všichni. Tohle mocné a propracované řečiště uzlin a mízních cév se stará o odvádění odpadních látek z těla. Pokud nefunguje, odpad se nevylučuje přirozenou cestou a tělo se otravuje zevnitř. Ale balast nezmizí, jen se schová. Kam asi? Z největší části do tukových buněk, které baští a nafukují se až k prasknutí. Výsledek je jasný – přibýváme na váze, na objemu, vypadáme tlustí. Jak tedy podpořit správné proudění lymfy? Můžete jít na masáž, pít speciální čaje, spát v prádle proti celulitidě.
Nebo pijte horkou vodu. A je to tady, to je ta rada za kačku, kterou pro vás mám! Ájurvédičtí lékaři doporučují tuhle nenápadnou a obyčejně vypadající proceduru pití horké vody již tisíce let. Jak se zdá, s úspěchem. Přesný mechanismus se jistě můžete dozvědět v odborné literatuře, nebo v knihách např. Deepaka Chopry, věřím ale, že vás zajímá především praxe.
Ta spočívá v častém (pětkrát denně ji minimum pro úspěch) popíjení velmi horké vody. Stačí opravdu málo, taková štamprlička, zato pravidelně a co nejčastěji. A vždy nejméně patnáct minut před jídlem, to aby se zbytečně neředily žaludeční šťávy potřebné k trávení potravy. Pokud máte tělo a lymfu opravdu silně zanesené balastem, můžete první dva, tři dny pociťovat bolest hlavy, nebo svalovou únavu. Velmi pravděpodobně si všimnete žlutého povlaku na jazyku. Očistěte jej lžičkou a pokračujte v pití horké vody, proces očisty už začal, přece to nevzdáte.
Pokud vydržíte šest týdnů, tělo se vám odmění zdravou pletí, hezkou barvou, pocitem lehkosti, jiskrou v oku a dobrým spánkem. A jestli jste se nezanedbávali a dáte si pár týdnů navíc, i vysněným plochým bříškem v tričku nad pupík. Jen jedno mi holky dělá starost, co budeme dělat s tou kupou ušetřených peněz… Ale co, koupíme si ta trička dvě!
Tak horkou vodu, skleničky vzhůru a na vaše a na moje a na naše! (Zdraví)

77NOOR – výklad Tarotu, diagnostika karmických procesů, horoskopy

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.