cena hovoru je 50 Kč za minutu

Výklad tarotových karet - praktické rady

Další díl LETNÍ TAROTOVÉ ŠKOLY S NOOR.
Pokud s námi studujete a praktikovali jste body, uvedené v první lekci, už o Tarotu něco víte. A také o sobě a svém určení, které zle vypočítat z data narození. Věřím, že vás tarotové karty zaujaly natolik, že chcete vědět a umět víc.
Nadále pracujeme s Velkými Arkány – s Velkými Tajemstvími. Karet takto zvaných je v balíčku dvacet dva. Jen BLÁZEN má číslo nula. Je otázkou, zda ho budete považovat za kartu první – počáteční stav cesty, nebo ho zařadíte jako kartu poslední – nula, nic, či nekonečno – jako vrcholný stav našeho určení. Když učím výklad Tarotu „naživo“, navrhuji studentům, aby si na stole před sebou vytvořili z Velkých Arkán kolo. Tedy rozložili do kruhu karty srovnané podle čísel. Tak je názorné a zřetelné, že se jedná o nekonečný tok, cestu, která nikde nekončí. Jedna karta svým obsahem a dějem následuje za druhou, jedná se zde o posloupnost a vývoj, ne o nahodilost oddělených situací.
Pokud jste se už seznámili se svou osudovou kartou, vypočtenou z čísel našeho narození, chci vaši pozornost zaměřit na karty, které s ní sousedí. Ta o číslo nižší je situace, ve které jste završili svou minulou inkarnaci. Obsahuje témata, která jste prožívali, řešili a podstupovali v minulém životě. Takové prostředky jste používali, abyste nalezli svou Pravdu, takto jste se stavěli k úkolům svého osudu. Karta s číslem vyšším, než je vaše osudová, nabízí náhled do budoucího života. Pokud úspěšně a kvalitně zpracujete téma svého současného života, posune se váš úkol a úhel pohledu k tématům, která potkáte na této kartě. Návod, jak prozkoumat poselství a obsah karet, naleznete opět v prvním článku.
Už máte chuť využít Tarotu prakticky, vykládat z něj? Skvělé, jdeme na to. Celý balíček pořádně promícháme. Neřezejte ho na stole jako hazardní hráči, to je urážka Orákula. Ale kromě míchání v rukou můžete použít způsob cikánského výkladu. Karty se při něm položí na podložku lícovou stranou dolů a oběma rukama je „šmrdláme“ po stole všemi směry krouživým pohybem. Rozházené karty pak složíme do balíčku.
Už ve chvíli, kdy mícháme, formulujeme v duchu, ale klidně i nahlas otázku, kterou potřebujeme zodpovědět. Tenhle bod je mimořádně důležitý a udělá se v něm nejvíc chyb. Většina klientů (a některé kartářky) dostávají nepřesné či nejasné odpovědi, protože kladou nepřesné a nejasné otázky. Ano, my víme, co chceme objasnit, ale sdělujeme to jasně kartám? Tarot je forma inteligentní bytosti, se kterou lze vést dialog, na to je třeba myslet.
„Chci se zeptat na sebe a na Frantu“.
A na co přesně? Když nejasně položíme otázku, plaveme pak logicky i v interpretaci odpovědi. Zajímá nás budoucnost našeho vztahu? Pak bych se asi zeptala
„Co čeká v blízké budoucnosti vztah mezi Maruškou a Frantou“.
Hodně fatalistický přístup k vlastnímu životu, nemyslíte? Máme svůj osud ve vlastních rukou, utváříme ho. Zajímala bych se raději, jak ho utvářet co nejlépe. Proto bych navrhla zeptat se
„Co mohu udělat pro to, aby můj vztah s Frantou byl šťastný i nadále?“
Aha, není to šťastný vztah, pak můžeme pátrat dál.
Co mám udělat pro to, aby se vztah zlepšil?
Proč jsme se dostali do krize?
Jak se mám chovat k partnerovi?
Co si mám v této situaci uvědomit já?
Proč je partner zamlklý, nebo rozmrzelý?
Snažte se otázky formulovat tak, aby z nich nevyplývala odpověď ANO nebo NE. Jde to, ale karty to nemají rády. Také je můžete rozzlobit, pokud už svou odpověď sdělily a my se ptáme stále dokola, abychom nalezli věštbu, která bude vyhovovat našemu přání.
Máme položenou otázku, balíček zamíchaný. Karty rozložíme do širokého oblouku na stole před sebou. Levou rukou vytáhneme kartu, která nás nejvíc přitahuje. Nedělejte si starosti, že vyberete „nesprávnou“, tak, po níž sáhnete, je ta vaše. A konec.
Otočte kartu obrázkem k sobě a ponořte se do jejího poselství. Pokud hned sáhnete po knize a v napětí si přečtete význam, ochuzujete sami sebe. Hlavně začátečníkům doporučuji, aby zatím používali pouze intuici a empatii. Prozkoumejte vyobrazení ze všech stran, hledejte detaily, zvažujte, jak na vás působí celek. Převažuje na kartě barva, která je vám milá? A s čím se v našem životě často pojí? Je vám něčím nepříjemná, dráždí vás? Pokud máte čas (a měli byste si ho dopřát, jde přece o vás), požijte meditační techniku z první lekce. Odolejte pocitu, že poselství nerozumíte a neptejte se nervózně znova. Pokud je to jen trochu možné, zapisujte si. Veďte si svůj tarotový deník. Vybírejte si pro začátek jasné otázky na velká témata, kterým můžete věnovat čas. Napište si do deníku znění otázky, kartu, kterou jste vytáhli, i svou interpretaci. Po čase se pak můžete vracet a získávat zpětnou vazbu o tom, jak se věštba či váš výklad naplňují. Praxe je nejlepší učitel. Na co si sami přijdete svou zkušeností, to nikdy nezapomenete.
Pokud nic převratného neřešíte, vytáhněte si „kartu dne“. Týdne, nebo měsíce.
Složitější způsob výkladu a použití kombinace karet si ukážeme v příštím díle. Krásné léto.
Noor tarot Noor
výklad karet
Tarot online

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA