cena hovoru je 50 Kč za minutu

Valentýnské zvyky

14. února je svátek všech zamilovaných. Proto jistě oceníte pár rad na „Valentýnské věštby“. Tento svátek se netýká jen lidí. 14. února si své partnery vybírají i ptáci. V den svatého Valentýna přilétají sovy, aby si našly svého partnera. Milé dívky, v den svatého Valentýna se dobře rozhlédněte, pokud po ránu při odchodu z domu uvidíte letět nad hlavou ptáka, věští to brzkou lásku. Pokud uvidíte nebo uslyšíte o valentýnském ránu kohouta, věští to brzký sňatek. A pokud se tak stane, koukejte se dobře dál a počítejte. Kolik napočítáte při ranním odchodu z domu na ulici zvířat, tolik měsíců bude trvat, než bude svatba. Také dávejte pozor, jaké druhy ptactva potkáte. Poznáte totiž, kdo bude váš vyvolený. Havran značí evangelického faráře nebo náboženského fanatika. Drozd značí námořníka nebo cestovatele. Stehlík značí milionáře, modráček zase chuďase. Sýkorka křivonoska pak hádavé manželství. Zato krutihlav věstí ženám smutek a osamocenost a mladým děvčatům, že zůstanou pannami. Hejno holubů znamená štěstí v každém směru. Kéž bych potkala stehlíka s partou holubů, ale jdeme dál. Můžeme štěstí trochu napomoci. Ráno by se naším doplňkem oblečení měl stát květ krokusu. Tento květ svatého Valentýna přináší štěstí v lásce. Další pověra říká, že první muž, kterého žena potká při odchodu z domova je ten, který jí skutečně miluje. A pokud chcete vidět obličej svého budoucího ženicha či nevěsty, jděte v předvečer svatého Valentýna k místnímu kostelu. Jakmile hodiny odbijí půlnoc, oběhněte kostel po směru hodinových ručiček.
Přitom odříkávejte: seju konopné semínko, konopné semínko seju, ty co mě miluješ, přijď ke mně a hned.
Tvář vaší budoucí lásky se vám zjeví ve snu. Další rituál je původem od Keltů, ale dokonce jej znali i Indiáni. V předvečer svatého Valentýna, přesně při západu slunce si sedněte v šeru před zrcadlo. Pokud je úplná tma, zapalte si za zády svíčku. Vlasy si dejte přes obličej, zavřete oči a češte stejnými tahy vlasy, asi 100 tahů.
V duchu si říkejte: zrcadlo, mou budoucí lásku mi vyjev, jaká bude, mi zjev.
Až je budete mít pročesané, odhoďte je prudce z obličeje a otevřete oči. V zrcadle uvidíte obraz tváře svého budoucího milého. Pokud se zjeví po vaší levici (z vašeho pohledu), bude to dlouhá a spokojená láska. Pokud se objeví po vaší pravici, je to někdo, koho již znáte. Pokud ho uvidíte v horní části zrcadla, je to osudový partner a obraz v dolní části znamená nešťastnou lásku. Tento rituál mám vyzkoušený a opravdu funguje.
Nezapomínejte ani na valentinky. I tento, dnes již komerční zvyk, má své kořeny v historii. Zhruba od roku 1500 se přání začala zdobit kresbami a krajkou. Viktoriánská přání byla často sestavována ručně, z několika vrstev papíru a krajky, některé zdobily i peříčka a perličky. Nejstarší tištěná přání, která se dochovala, jsou z roku 1761. Ale teprve zavedení pošty způsobilo ten pravý valentinský boom. Pozor, správná valentinka má být anonymní. Podle pověry, ten kdo se na valentinku podepíše, ten si nikdy svého partnera nevezme. Pokud dostanete anonymní valentinku, nezoufejte. I na zjištění pisatele mám jeden recept. První pátek po obdržení valentinky jděte spát těsně po půlnoci. Valentinku uložte pod polštář a lehněte si na levý bok.
Před usnutím řekněte: Svatý Valentýne, modlím se k Tobě, abych v dnešní noc měla svého milého. Dovol mi spatřit svého milého, velkého či malého. Ukaž mi jeho tvář, dej mi znamení, ať dobré či špatné, ať ocitne se u mé postele a můj osud se naplní. A tak se staň.
A pokud se tak nestane, jsme tu ještě my a rádi vám pomocí výkladu z karet vašeho miláčka odhalíme. Vaše Wargana
výklad karet, černá abílá magie, karma, pravdivý výklad karet

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA