cena hovoru je 50 Kč za minutu

Tinktury z drahých kamenů

Milujete drahé kameny, polodrahokamy a minerály nejen pro jejich krásu a šperkovou hodnotu, ale i pro jejich magické účinky na zdraví a kvalitu našeho života? Pak vás možná nadchne snadnost výroby tinktur z kamenů.
Proč vůbec vyrábět tinktury z drahých kamenů?
Nejjednodušší použití drahého kamene jako léčivého prostředku je samozřejmě nošení ve formě šperku. Ten většinou představuje náhrdelník, náramek, prsten, případně náušnice. Kámen pak samozřejmě vstupuje svou vibrací do naší aury a působí. Ne vždy ale přesně a také dostatečně. Z takového působení profituje převážně krční a srdeční čakra, potažmo vedlejší čakry rukou. Ne všechny kameny jsou pro umístění do vyšších čaker vhodné. Černé, sytě červené, oranžové, ostře žluté a odstíny hnědé svou působností spadají spíše do čaker pod oblast srdce, vhodné by bylo i umístění okolo kotníků či kolen.
Pro plné využití léčivých účinků kamenů je velice důležité také jejich čištění a nabíjení buď slunečním, nebo měsíčním světlem. Takovou péči šperkovým kamenům příliš často nedopřáváme.


Nyní konečně k tinkturám. Není to žádná velká magie – vodou nebo solí očištěné kameny nabijeme na světle, položíme do čisté skleněné nádoby a zalijeme trochou kojenecké, nebo pramenité vody. Necháme stát dvacet čtyři hodin, přelejeme do lahvičky a tinktura je hotová. Po dobu máčení ve vodě předal kámen veškeré své informační vibrace, které voda díky své paměti uchová. Ne navždy, samozřejmě, proto neskladujeme příliš dlouho, zato pilně a hojně užíváme. Tinktury můžeme nakapat přímo na kůži v oblasti čaker, tedy na kostrč, podbřišek, oblast žaludku, střed hrudi, krk a šíji, čelo (nejdůležitější oblast působení), a temeno hlavy. V těchto oblastech předává tinktura svou léčivou informaci a ladí vibraci čakry směrem ke zdraví.


Já sama jsem si nejvíce oblíbila používání malé lahvičky s rozprašovačem, ze které velmi pohodlně tekutinu aplikuji na celé tělo, nebo prostě zvednu ruku nad hlavu a celé tělo zahalím do lehké mlhy, tím sílí celá aura. Stejně tak občas tinkturu rozpráším do prostoru svého bytu, nebo pracovny, pokud mi atmosféra připadá znečištěná, či unavená.
Pro ilustrační fotografie jsem použila proces výroby své nejoblíbenější tinktury – tyrkysové. Poskytuje velice silnou ochranu, aniž by cokoliv blokovala, působí transformačně, navozuje příjemnou náladu a pocit lehkosti a nezatížensoti. Prostupuje do hloubky a vyhledává energetické a emocionální bloky, které rozpouští. Ruší kletby, uřknutí, pocity viny, vyvádí z vězení negativního smýšlení o světě i sobě samém. Po uzdravení jizev podporuje kreativní myšlení, spontaneitu, pozitivní očekávání, usnadňuje dýchání a posiluje schopnost vyjadřování a hravost.
Pokud znáte heslo „kudy teče – tudy léčí“, můžete ho přiřadit k tyrkysové tinktuře.
Nadchla jsem vás pro toto využití drahých kamenů? To bych moc ráda. Přehled neduhů a k nim přiřazených léčivých kamenů najdete v příštím článku.
Mějte se tyrkysově!
Vaše Věštírna Květy Fialové

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA