cena hovoru je 50 Kč za minutu

Svatojánská noc - Wargana - magie

magie lásky, výklad tarotových karet, věštění z kostek, výklad snů

výklad karet a magie, kartářka Wargana, Věštírna Květy Fialové

Svatojánská noc, neboli noc z 23. na 24. června je podle lidové tradice plná kouzel a nadpřirozené magie. Tradice této noci sahá až do středověku. Původně se jednalo o slavnosti letního Slunovratu – Litha. Křesťanská církev se tyto pohanské slavnosti pokoušela potlačit. 24 červen tedy zasvětila Janu Křtiteli. Zvyky, jako skákání přes oheň – abychom si doplnili sexuální a plodivou sílu – známe dodnes. My se dnes budeme věnovat sběru bylin, které bychom právě v tuto noc měli trhat.
Určitě jste slyšeli o tom, že se hledá mandragora, která se pak používá k milostné magii. Ovšem, dostat se ke kořeni mandragory venku v přírodě není snadné. Další známá bylinka je čarodějnický kořen, čertovo peří, čertovo žebro, hadí žebro… Prostě kapradí. Patronem této rostlinky se stal had. Prý se listy kapradiny stávají hadím útočištěm. List rostliny než se rozvine, připomíná stočené hadí tělo. Výtažek z této rostliny byl ve středověku užíván jako lék proti tasemnicím a léčil i se jím i nemocné močové cesty. Dnes se výtažek z kapradiny nedoporučuje vůbec užívat vnitřně. A právě v noci z 23. na 24. června se hledá zlaté kapradí. Jedná se o zlatý květ. Takzvaný Janův Květ. Zlatou barvu prý způsobuje Anděl Uriel, který v čase Slunovratu tajně snáší kosmické zlato na Zem. Bytosti lesa – víly, skřítci a duchové lesa – však tyto květy bedlivě střeží. Každá rostlina by se měla před utržením dvakrát obejít s planoucí loučí za tichého zpěvu písně „Alchymista, to je pán“. Komu se zjeví květ kapradiny a rozkvete, nahlédne do budoucnosti. Nalezne poklad, bývá šťastný až do konce života a vše se mu zdaří. V Tyrolách se věřilo, že se objeví zlaté roucho, ukryté v zemi. Semeno, padající z tohoto zlatého květu mezi půlnocí až jednou v noci, mělo zase učinit člověka neviditelným před veškerou zlou mocí. Kapradiny se mohou trhat pro magické účely však pouze dvakrát v roce. Ještě na Zimní slunovrat. U nás je tradice posunuta na Štědrý den, kdy se věří, že pokud trháte kapradí, můžete přimět ďábla, aby vám přinesl pytel peněz.
O Svatojánské noci by se mělo žehnat všem bylinkám určených k magii. Pokud jste tedy nenašli zlaté kapradí, požehnejte všem bylinkám.
A nebyla bych to já, kdybych nepřidala jedno kouzlo na závěr. Různé bylinky smotejte do věnce, všechny dohromady, tak aby se v něm mohly i sušit. Pověste jej v kuchyni. Vezměte modrou svíčku, zapalte ji a proneste „Žehnej věnci veselému, plnému světla, s bylinami, jež jsem ráda posbírala. Ať ponechají si tak dlouho svou sílu, až je budu používat do lektvaru. Nechť se stane.“
Vaše Wargana Pavlína, kod 24

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA