cena hovoru je 50 Kč za minutu

Svátek Všech svatých a opilec Jack

Před dávnou dobou žil v Irsku darmošlap a vyhlášený opilec jménem Jack. Pil každý den a zrovna na Všechny svaté se opil tak, že jeho duše začala pomalu opouštět tělo. Ďábel se zaradoval, spatřil svou příležitost a přišel si pro něj na Zem. Jack byl zoufalý, chtěl se vyhnout svému osudu a prosil ďábla, aby mu dovolil dát si alespoň ještě jeden poslední drink na rozloučenou. Ďábel nakonec souhlasil. Jack byl ale velký šprýmař a hned se začal vymlouvat, že u sebe žádné peníze nemá a jestli by mu to pití nemohl zaplatit. Přemluvil ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a pak by se zase ďábel proměnil zpátky. Ďábel už chtěl mít od něj pokoj a tak svolil, že Jackovo přání splní. Změnil se tedy na těch šest pencí. To, ale neměl dělat. Jack okamžitě popadl mince a strčil je do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, kroutil se, kvílel, hrozil a pak i prosil, aby ho Jack pustil. Ten to udělal, teprve až mu ďábel slíbil, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo.
Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí a zase pil a pil. Další Svátek všech svatých si ďábel přišel opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu podvést ďábla a jak se zachránit před peklem. Řekl proto ďáblovi, ať na něj chvíli počká, že hned půjde a dá si zatím jedno z lahodných jablíček visících na blízké jabloni. Ďábel ale na jablka nedosáhl. Jack mu navrhl, aby si vylezl na jeho ramena a pro jablko se natáhl. Jakmile byl ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž. Ďábel nemohl slézt ze stromu. Strašlivě zuřil a kvílel, ale Jack se jen smál, že ho ze stromu nikdy nepustí. Nakonec musel ďábel slíbit, že si pro něj už nikdy znovu nepřijde, ať by se dělo co dělo. Až potom Jack ďábla pustil.
Jak to bývá, Jack se bohužel stejně nezměnil. S pitím si pokoj nedal a tak před dalším Halloweenem Jack nakonec zemřel. Nejprve se jeho duše vydala do nebe, ale tam ho jako nenapravitelného hříšníka nepustili. Šel tedy do pekla. Ďábel ho do pekla pro svůj slib vzít také nemohl. Jack měl smůlu. Jediné co od ďábla dostal, byla žhavá hrouda uhlí. Jack si ji nasypal do vydlabané řepy a od té doby mu svítí na jeho věčné putování. Bude putovat do té doby dokud, neudělá dost dobrých skutků na to, aby se dostal do nebe.
Od těch dob si lidé dávají k domům světla a čekají na bloudícího Jacka. Doufají, že jim vyplní jejich přání.


Tarot blzen partnersk problmynevra jak poznat nevru

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA