cena hovoru je 50 Kč za minutu

Síla našich předků

Dušičky, Památka zesnulých se tradičně spojuje s atmosférou mlhy, šera, ticha a také tajemna. Tak nějak si také představujeme svět, do kterého naši drazí odcházejí, když se jejich pouť po stezkách našeho světa navrší.
Druhého listopadu navštěvujeme místa věčného odpočinku zesnulých a na jejich počest zapalujeme na náhrobcích svíce. Pro vzpomínku, k uctění a také na ochranu. Hořící oheň vymezuje hranici dvou světů – živých a mrtvých, aby se v tenhle den neprolnuly a nepronikaly jeden do druhého.
Pro magicky myslícího člověka je každý úkon rituální a každý čin je vedený magickým záměrem. Pokud i vy pracujete ve svém světě tímhle způsobem, poradím vám malý rituál, kterým můžete dát do pohybu mocné síly.
Ze šamanské tradice, ale třeba také z teorie rodinných konstelací asi znáte význam, moc a sílu rodinné sounáležitosti. Z hlubin věků a generací k nám rodovou linií praotců a pramatek proudí mocná řeka energie a nese nás vpřed a napomáhá našim záměrům.
Tedy – může napomáhat a může nést!
Pokud je harmonická a nezkalená. A to bývá jen zřídka. Každý rod a každý kmen má své vyděděnce. Muže a ženy, kteří se prohřešili proti názorům, mravnímu kodexu, nebo zákonu rodiny či jejích příslušníka a byli exkomunikováni do klatby zapomnění. Všude se najde nějaká ta praprasestřenice, která měla nemanželské dítě a proto se o ní nemluví. Bratr praděda, který prohrál všechen majetek v kartách a stydíme se za něj. Příbuzný, který se provinil, a jeho jméno se nesmělo vzpomenout. Léta plynou a nikdo už ani neví, že tu tihle lidé byli.
A přece žili. Dělali chyby a špatná rozhodnutí. Ale byli v něčem příkladem, třeba jen tím, že ukazovali, po jak mylné cestě se rozhodli kráčet. Že směr, kterým se vydali, není radno následovat. Vytýčili na mapě osudu skalnaté mělčiny, aby se lodě těch šťastnějších vyhnuly zkáze.
I to jsou naši předkové. Bez nich by náš rod, náš klan nebyl úplný. Jsou to chybějící články řetězu síly. Vlastně oddělené články. Aby byl řetěz mocný, pevný a dlouhý, je nejdříve potřeba uznat, že i tyhle články existují a pak je znovu pospojovat.
Proto si ve Svátek všech svatých vzpomeňme na vyděděnce a exulanty našich rodových klanů. Ne, nemusíte po nich pátrat jmenovitě. I když… bylo by to určitě moc zajímavé. Ale bude úplně stačit, když doma, nebo na nějakém krásném místě zapálíte tentokrát o jednu svíčku navíc. A zcela vědomě ji věnujete těm Zapomenutým. Darujte jim pár okamžiků vzpomínky, ve které jejich osudy uznáte a vysvobodíte z temna zavržení. Věnujte jim pár láskyplných, uctivých slov a vřelosti.
To je vše. Nyní jsou silní. Váš rod je mocný. A vy jste jeho novou ratolestí. Podporuje vás síla předků. Těší se vašich úspěchů. Pomáhají proti přesile nepřízně. Radí… Bdí nad vámi…
ČEST VAŠEMU RODU A JEHO SÍLE!

S láskou, pokorou, vděčností a úctou – vaše Noor

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA