cena hovoru je 50 Kč za minutu

Prvňáčci a znamení Zvěrokruhu

Nástup do první třídy bývá pro rodinu i malého školáka značná zátěž. Přečtěte si článek o tom, jaký váš malý školáček bude a jak mu vstup do nové etapy života udělat co nejlehčí.

 

BERAN

Pokud doma vychováváte už šest let malého Berana, dobře znáte tuhle větu "Já sám, mami". A také už jste přišli do styku s jeho až brutální pravdomluvností. Tak nebuďte příliš zklamaní, když vás ve svůj první školní den bude odrazovat od toho, abyste ho s kytičkou pro paní učitelku a se sentimentem v mokrém kapesníku doprovodili až do té jeho první třídy. On už je přece velký školák a hlavně - on to zvládne sám. Škola ho bude bavit, tedy, těch prvních pár týdnů. Takoví už Berani jsou, sprinteři. Ale nikoliv běžci na dlouhou trať. Je mistrem začátků, bystrý, veselý a komunikativní, ale snadno ztratí energii a na vás jako rodiči bude naučit ho dotahovat věci do zdárného konce. Věřte, že se brzo seznámíte s paní učitelkou, když ne jinak, tak cestou písemných vzkazů v notýsku co ten váš Beránek zase neměl, zapomněl nebo neudělal. Ale nebojte se, tohle roztomilé mládě si to u pedagogů hned tak něčím nerozhází, naopak. Jeho pověstný humor malého třídního šaška ho vyvede ze svízelných situací ve škole a v životě vůbec.

 

BÝK

Malý nebo dospělý Býk, ono to vyjde docela nastejno. Jsou to požitkářští pohodáři a škola pro ně nebude až tak velká změna v životě. Takovou drobnou lapálií se přece nenechají vyvést z klidu a míru. Zemitá a sluníčková povaha Býků je přímo předurčuje k tomu, aby se stali oblíbenci a miláčky kolektivu. Býk je nejtrpělivější a nejstálejší znamení Zvěrokruhu a jeho klid si nezaměňujte s leností. On sám dobře ví, kdy nastal čas jednat a dát se do pohybu. Tolerujte rychlost jeho pohybu vpřed a nebojte se, jeho motor naskočí včas. V jeho čas. Býku vládne Venuše, proto je pro něj důležitá krása a je rád přitažlivý. Dopřejte mu tu svobodu vybrat si podle svého tričko nebo mikinu, i když se vám nad jeho vkusem budou chloupky ježit. Jeho sebejistota není tak velká jak vypadá, a zapadnout do kolektivu svým přijatelným zevnějškem je jedním z klíčových okamžiků jeho budoucího školního života. Takže vezměte to sladké dítě na nákupy a slaďte odstín penálu s bačkorkami a aktovkou. Tahle investice do spokojenosti se určitě vyplatí.

 

BLÍŽENCI

Přirozenou vlastností Blíženců je poletovat z místa na místo jako roztomilá včelka nad loukou plnou květin a ochutnávat vzorky rozmanitosti života s čirou radostí z této činnosti. Říká se, že Blíženec se nikdy ráno neprobudí jako týž člověk, který večer uléhal ke spánku. Zejména jejich rodičům může tahle vlastnost připadat poněkud vyčerpávající, protože jejich děti vyhledávají pořád nové a nové zážitky, chutě a vůně toho zábavného života. Ale jejich neuvěřitelná společenskost je okouzlující a energie prýštící z malých blíženeckých skřítků působí na okolí jako závan čerstvé, čisté energie. Jako vzdušné znamení ale nezná pevné hranice a tak může mít pocit, že všechno patří všem. Naučte ho prosím, že půjčit znamená také vrátit. To aby z neznalosti zákonů společnosti zbytečně neztratil kamarády a přátele. Bez nich je totiž jako ryba na suchu. Ostatně, jeho nových přátel na život a na smrt budete mít brzy plný byt. Ideálním dárkem k prvnímu školnímu dni bude mobilní telefon s předplacenou kartou. Blíženec totiž k smrti rád komunikuje!

 

RAK

Jako první vodní znamení Zvěrokruhu značí citovost a lásku. Je velmi citlivý a také nejistý a tak neustále zkoumá a sleduje své okolí, aby správně odhadl jeho náladu a mohl se přizpůsobit. Základní potřebou Raka je jistota. Pořiďte mu do pokojíčku hezký budík veselých barev a vyhraďte speciální místo na jeho nové školní potřeby. Potřebuje tyto záchytné body jako zdroj bezpečí a klidu. A připravte se, že jeho novou úlohu školáka musíte brát velmi vážně. Vyslechněte všechny historky o nových spolužácích, pochvalte první cvičení v písance, i když budou plná škrtů a kaněk. Rak má velké srdce a smysl pro rodinu, kolektiv třídy a zážitky ze školy v přírodě jsou pro něj stejně důležité jako vztahy na pracovišti pro nás dospělé. Paní učitelku bude od první chvíle milovat a ctít, jeho dobré srdce plné lásky snad ani nic jiného nedokáže. Určitě si zjistí, kdy má jeho třídní svátek nebo narozeniny a bude vás nutit k nákupu nebo tvorbě blahopřání a dárečků pro nového člena své široké, lidské rodiny.

 

LEV

Král zvířat a rovněž Zvěrokruhu má v sobě nádhernou - nebo otřesnou, to záleží na úhlu pohledu - dětskou nevinnost a silnou touhu po sebeprosazení a obdivu okolí. Lvi najdete často mezi herci a umělci vůbec. Ano, potlesk, to je pro ně voda živá. Takže je vám jasné, kdo nejpravděpodobněji aspiruje na post předsedy třídy nebo kapitána fotbalového mužstva. I když někdy vypadá jako chvastoun, je Lev hrdý na svou bezúhonnost a úzkostlivě poctivý. Pokud mu není upřena mimořádná pozice a náležité pocty, uvolní se a rozdává svou přízeň vladaře štědře a s královským šarmem. Skvělým krokem bude zapsat ho do recitačního nebo dramatického kroužku. K paní učitelce bude přistupovat jako k sobě rovné a to, že je starší a dospělá přece pro něj nic neznamená. Vysvětlete mu včas zásady slušného chování, líbit se mu nebudou, ale snad vezme ta nedokonalá stvoření kolektivu první třídy na svou královskou milost.

 

PANNA

Pokud už šest let obohacuje váš rodičovský život stvořeníčko ve znamení Panny, můžete si první školní den gratulovat. Čeká vás období zasloužené pýchy. Pečlivé, zodpovědné a slušné děti zemského znamení, to je čítanková ukázka vzorného školáčka. Vysoce oceňují pečlivost a úpravnost, jejich písanky se budou pochvalami a hvězdičkami jen hemžit. Pokud bude dítě ve znamení Lva předsedou třídy, bude Panna zcela jistě pokladníkem. Být užitečná, to je motto jejího života. Mají ale často sklon stahovat se do pozadí, neřeknou si sami o pochvalu, po které tak touží a kterou potřebují. Dopřejte svému vzornému dítěti možnost uvolnit se a radovat z prostého bytí. Panna mívá potíže s prostorovou orientací, to souvisí s úzkostí. Zkuste ji nadchnout pro jízdu na bruslích nebo koloběžce, aby zakusila stav svobody a volnosti. Přimějte ji malovat křídami na chodník nebo se svobodně patlat holýma rukama v keramické hlíně. To, aby z ní nevyrostla suchá, nudná stará panna.

 

VÁHY

Váhy, sedmé znamení Zvěrokruhu, vládnou všemu co je harmonické, vyvážené, estetické a spravedlivé. Jako rození romantici neustále pátrají po partnerovi a touhu po splynutí pociťují už v dětském věku. Váhy neumějí být sami a hledají společníky pro všechny činnosti a aktivity i takové, jako je učení nebo sport. Do školního kolektivu skvěle od začátku zapadnou, umějí s lidmi vycházet a často se v životě dostanou do pozice mírotvorce a smiřovatele. Jako milovníci umění, barev a tónů nalézají zalíbení v krásném oblečení a nejroztodivnějších cetkách. Rády se zdobí a rády se podílení na vytváření krásy. Bude je bavit výtvarná výchova, ruční práce a hodiny zpěvu. Jsou skvěle přizpůsobivé a nerady dělají potíže rodičům i učitelům. Jejich subtilní energie se snadno vyčerpá, je nutné dbát na dostatečně dlouhý spánek v klidném a tichém prostředí. Proti hrozbě nočních můr a děsů, které tyto citlivé duše občas trápí, rozsviťte v jejich pokojíčku veselou lampičku nebo akvárium.

ŠTÍR

Magické a intenzivní znamení Štíra zažije s příchodem do první třídy významný životní krok. Konečně ho někdo začne brát vážně. Konečně někdo odpoví na jeho hluboké, hloubavé otázky, konečně bude mít partnera do diskuse, dospělou bytost, která všechno ví - paní učitelku. Tedy doufejme. Je to znamení transformace a změny, hloubky a stínu. Děti ve Štíru často vyrazí dech rodičům otázkami na téma života, smrti, sexu a plození. Ne, nejsou zkažené, tohle téma k jejich znamení patří a motiv zrození a zániku je bude lákat po celý život. Bude je bavit biologie, chemie a fyzika, potřebují věci prozkoumat a poznat jak fungují. Mají vynikající paměť, bohužel i na nepříjemné události a křivdu nikdy nezapomenou. Jsou vášniví diskutéři a mají sklon brát všechno osobně. Láká je nadpřirozeno a tajemno, na letním táboře budou s baterkou pod peřinou vyprávět ty nejfantastičtější strašidelné historky. Škola je bude bavit. Život je baví vždycky.

 

STŘELEC

Mami, a proč Země nespadne? Mami, jak velké je nekonečno? A mami, co bych byl kdybych nebyl já? Poznáváte? Tak to máte doma Střelce. Lačného po otázkách a odpovědích, pravdě a podstatě. Jsou veselí a optimističtí, stále šaškují, aby potěšili a rozesmáli, strhnou ke každé zábavě a rozruchu. A mají dobré srdce. Timur měl jistě partu plnou malých, čestných Střelců. Je nádherné je sledovat jak rádi a naplno žijí. Nesnášejí nudu a křivdu, hrnou se do prvních linií v boji za pravdu a spravedlnost. Jsou prostořecí a hubatí a je s nimi krásné pobýt. Do školy se těší hlavně na zeměpis, cestování a exotika je vždy nadchne. Brzo dospívají a mají chuť ovlivňovat svět a dění v něm. Jejich intenzita je nepřehlédnutelná. Už brzo bude jejich pokojíček dunět hlasitou hudbou, dříve než ostatní děti si vytvoří na hlavě rebelský účes a zkusí nějakou tu nekalost jako cigarety nebo alkohol. Dávejte na jejich vývoj dobrý pozor, mají snížený pud sebezáchovy a jsou přesvědčeni, že umí létat. Tak aby vám odněkud nespadli.

 

KOZOROH

Tiché a soustředěné děti s anglickým smyslem pro humor, to jsou malí Kozorozi. Snadno byste je přehlédli na startu života, tak jsou nenápadní, ale v cíli je rozhodně zaregistrujete. Budou velmi pravděpodobně stát na pozici vítězů. Svým vlastním umírněným tempem šetří energii, která je donese až na vrchol, dříve nebo později, ale zcela určitě. Každá šedá eminence která neviditelnou rukou ovládá svět kolem sebe má v sobě aspekty Kozoroha. Od začátku školní docházky v nich podporujte přátelské vztahy s kamarády, touží po lidské blízkosti, ale neumí to dát najevo. Matou svým chladným zevnějškem, sídlí v nich hluboké city a vášně, ale děsí se jich, a tak často prožívají hluboké emoce ve formě čtení dospělácké literatury a poslechem klasické hudby. Jsou to vynikající kritici, jen dbejte na srdečné prostředí v rodině, aby se jejich postřehy nestaly z důvodu citové nouze přesnými a zraňujícími. Potřebují hodně tepla. Ve formě oblečení, obědů ve školní jídelně a hlavně v milující náruči maminky.

 

VODNÁŘ

Vodnář má od dítěte svůj vlastní svět a je mu v něm dobře. Lidé budoucnosti, zítřka, to jsou oni. Milují technické vynálezy, moderní počítačovou techniku, přístroje, které mohou rozebrat, aby zjistili na co a jak fungují. Skvěle analyzují a mluví ve zkratkách, svět jim často nerozumí a jim to vůbec nevadí. Nedají se moc vychovávat, spíš na ně dejte pozor, aby si moc neublížili při domácích chemických pokusech nebo při výrobě ohňostroje z maminčiny žehličky. Své moudré hlavičky hodně přetěžují, dopřejte jim dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a zapište je na tenis nebo atletiku. Ve škole je bude bavit občanská nauka, zajímají se o strukturu a společnost a zkoumají, jak funguje. Přízemní věci často přehlížejí, budete muset zkontrolovat jestli nenosí v aktovce už týdenní dávku svačin. Děti to jsou často nadprůměrně vyspělé, první třída je bude nudit a jejich genialitě hrozí, že bude zaměněna za lenost nebo dokonce hloupost. Ale to bude dělat starost spíš vám, rodičům. Jim je názor ostatních lhostejný - vědí své.

 

RYBY

Ve znamení Ryb se rodí krásné děti. Tělem i duchem. Mají okouzlující oči a krásný pohled. Už jistě sami dobře víte, jak se jich dotýkají všechny bolesti světa a jak se ze srdce dokáží rozdat. Jsou soucitné a něžné, milují zvířata, děti a staré lidi. Ideální pečovatelé, zdravotníci a učitelé. Škola je bude trochu děsit a trochu lákat. Tak jako svět, který na ně jednou čeká. A bude jich potřeba, těchhle andělských bytostí, aby nám všem bylo dobře. Jsou citliví na kritiku a vychovávat byste měli hlavně pochvalou. Do paní učitelky se pravděpodobně zamilují na první pohled. Alespoň první rok je do školy doprovázejte, zmatkují a nemuseli by trefit domů. Nemají rádi změnu a přechodové okamžiky života jim trvají déle. Možná budou potřebovat do školní tašky přibalit oblíbeného medvídka nebo talisman od dědečka. To aby se v tom velkém světě necítili tak malí a ztracení.

 Věštírna Květy Fialové


Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA