cena hovoru je 50 Kč za minutu

Pohanské jaro - Noor - výklad osudu - Tarot

Rádi bychom vás na našich stránkách seznámili s pohanskými svátky, kterými my čarodějky z Věštírny Květy Fialové uctíváme posvátnou přírodu, její Bohy a magickou sílu Země. Nejbližší svátek jarní rovnodennosti – Ostara připadá na 20. března. Oslavte ho společně s námi.

park hotel pruceli

Pohanský svátek jarní rovnodennosti Ostara se často téměř překrývá s křesťanskými Velikonocemi i způsob a obsah oslav se roky a staletími téměř sjednotil. Ostara – krátký čas naprosté rovnováhy mezi černou a bílou, světlem a tmou. V tom čase už Jaro není jen touhou a příslibem, v tom čase si pevně podává ruku se Zimou a přebírá od ní korunu vlády.
Pro naše dávné otce a matky byla Ostara jistě významným svátkem. Kdo se dožil jara, měl v krutých a těžkých časech důvod k oslavě a projevům vděčnosti. Za to, že nezemřel hlady, nebyl roztrhán vlky, překonal mráz a nemoci. Ve tváři Úplňku prý Keltové v jarním čase rozpoznávali hlavičku zajíce, proto se tohle veselé a velmi plodné zvířátko stalo jakýmsi maskotem oslav jarní rovnodennosti. A také vejce, tajuplný zárodek nového života. Nejdříve se uctívala pestře kropenatá vajíčka lesních ptáků, později přišlo složité a symbolicky propracované zdobení slepičích vajec. Dnešní hledání velikonočních vajíček, tak jak je známe z anglosaských zemí, má prý původ v dobách, kdy se přeživší pohanské zvyky již musely ukrývat před přísným zrakem středověké křesťanské netolerance.
Možná si necháte čas oslav a vítání jara až na Velikonoce. Ale jestli ve vás koluje kapka pohanské krve, rozbijte v čase jarní rovnodennosti vajíčko a vyklepněte jej do mističky s trochou mléka. Na pár chvil postavte misku k domovním dveřím, klidně i zevnitř, symbolicky. To je pro vlky a jejich Bohyni. Jako projev díků. Za život. Halle fair Ostara!

noor v karmelitske 1NOOR – kartářka, astroložka
horoskopy, výklad karet, Tarot, karmické vztahy

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA