cena hovoru je 50 Kč za minutu

Otec vlasti - Karel lV. - numerologie - kartářka Althea

Dne 14. května r. 1316 se v Praze narodil králi Janu Lucemburskému a královně Elišce Přemyslovně syn Václav. Budoucí král český a císař římský, který později přijal jméno Karel, se narodil v zemském znamení Býka.
Jaký vlastně byl Karel IV.
Z dnešního pohledu to byl geniální urbanista, který změnil zaostalou středověkou Prahu na skutečné císařské sídlo – nechal postavit kamenný most, založil univerzitu a zahájil stavbu velkolepé katedrály sv. Víta, nechal postavit hrady Karlštejn a Kašperk. Založil Karlovy Vary a další stavby, byl i vizionářem a příznivcem numerologie a astrologie, který pokládal základní kameny všech staveb vždy v nejpříznivějším postavení planet. Byl i sběratelem svatých ostatků a relikvií – zbožným mužem, který trávil hodiny i celé dny modlitbami a meditacemi. Byl i chytrý státník, který po založení Nového Města pražského dovolil prodávat dobytek a jiné zboží jen na obrovském Dobytčím trhu (dnešním Karlově náměstí). Karel IV. zde nechal vybudovat nejen tržiště, ale i dřevěnou věž, kde byly po Velikonocích ukazovány svaté ostatky a korunovační klenoty – to lákalo do Prahy zástupy kupců a poutníků, kteří vydatně plnili měšce středověkých obchodníků i tím i královskou kasu.
Víme, že již za svého života nechával psát několik kronik, vybraní kronikáři vytvářeli obraz otce vlasti, a císař osobně jejich dílo pečlivě kontroloval.
Jaký ale byl člověk? Napoví nám numerologie?
Když se podíváme na životní mřížku největšího z Čechů, zjistíme, že jeho osobní číslo je 5, životní číslo pak 3/21. Osobní číslo 5 je liché, vyjadřuje ženský i mužský princip, číslo dobrodružného života a snahy uplatnit se. Životní číslo 3/21- trojka je číslo psychické a číslo malé karmy, toto číslo má záhadný smysl a přesto, že je liché, duchovní – je nedělitelné, má v sobě vyrovnanost a symetrii. Vibrační číslo 3 symbolizuje trojúhelník, trojka je brána jako magické číslo – moc tří, nakonec ve všech pohádkách jsou 3 synové, 3 úkoly, 3 sudičky, drak měl většinou 3 hlavy apod. V mnoha kulturách např. u Keltů i Vikingů byla trojka šťastné číslo a mnoho lidí ho tak vnímá i dnes.
Slavní lidé, kteří se narodili pod vibrací 3/21:
Karel IV, Hans Christian Andersen, Salvator Dalí, Charles Dickens, Robert F. Kennedy, Milada Horáková Ing. Jiří Hanzelka, Vlastimil Brodský a mnoho dalších.
Člověk s číslem 3/21 má šestý smysl, často bývá dítkem štěstěny, umí využívat svého nadání, uměleckého cítění a je motivován svými úspěchy, aby se pustil do dalších náročných úkolů.
Rozborem jednotlivých čísel mřížky zjistíme, že náš jubilant má v mřížce 2 trojky – to je aktivita, inteligence, velké nadání, výjimečnost, předvídavost, originalita, ale i dobré vyjadřovací schopnosti, 1 šestku – touha po harmonii, rodinném štěstí a umělecké schopnosti. 1 dvojka – citlivost, empatie, schopnost diplomatického jednání, na negativní úrovni to byl introvert s problémem s matkou, pečlivě skrývající bolest ze ztráty mateřské lásky – (Václav byl jako malý hoch vězněn na hradě Loket, později byl od matky násilně odloučen a od sedmi let byl vychováván na francouzském dvoře, kde přijal jméno Karel), 1 pětka – to je živelnost, výbušnost, smysl pro dobrodružství, řečnické vlohy i touha dosáhnout náročných cílů. 4 jedničky – schopnost upoutat, prosadit se, obrovská vnitřní síla a energie pomáhá dosáhnout vytčeného cíle ale i vnitřní neklid, skrývaná přecitlivělost, která se navenek projevovala agresivními až tyranskými způsoby, 1 čtyřka – vyrovnanost, stabilita, organizační vlohy, ale i sklony k perfekcionismu, snaha o dokonalost a schopnost dovést vše ke zdárnému konci.
Na sluneční rovině (jak ho vnímalo okolí) měl Karel IV. devítku – lidé ho vnímali jako duchovního a výjimečného člověka, na měsíční rovině měl dvojku, řešil tedy partnerské vztahy – což u 4 x ženatého císaře, který toužil hlavně po následnících trůnu, není nijak překvapující.
Jak zemřel Karel IV?
Podle kronikářů si dvaašedesátiletý císař, který byl již delší dobu trápený dnou, zlomil nohu v krčku po pádu z koně, dle jiných upadl na schodech. Nešťastný pád ho upoutal na lůžko a v sychravém listopadovém počasí se zřejmě přidal zápal plic, kterému panovník podlehl dne 29. 11. 1378 /den smrti má karmické číslo 11 – 2+ 9/. Karel IV, nazývaný největším Čechem, je pochován v Katedrále svatého Víta.
Příště: 4 královny otce Vlasti
Přeji všem krásné dny vaše Althea
numerologický rozbor, výklad budoucnosti, věštírna online, výklad snů

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA