cena hovoru je 50 Kč za minutu

Osudové ženy - Twiggy

Narodila 19. 9. 1949 jako Lesley Hornby v anglickém městě Naasden v dělnické rodině v zemském znamení Panny s životním číslem 6/42. V 16 letech odstartoval její kariéru fotograf Barry Lategan, který vyfotil mladičkou okatou Leslie v novém chlapeckém účesu a její fotografie umístil do výlohy, kde si jich všimla redaktorka Daily epressu. Leslie přijala přezdívku Twiggy /Proutek/ a zahájila kariéru modelky. Tak prosté to bylo – ovšem musíme si uvědomit, že v šedesátých letech byla Twiggy právě to, co mladý, rebelský módní Londýn potřeboval. Čtvrt Chelsea se stala nejen sídlem módních návrhářů, mezi kterými kralovala Mary Quantová, návrhářka revoluční minisukně, ale i centrem nového stylu života. Mladé dívky už nechtěly vypadat jako jejich matky a nosit jejich glamour styl, jehož představitelkami byly svůdné, žensky tvarované hvězdy jako Marylin Monroe, Sofia Loren a další. Nová móda byla nápaditá, kombinovala neobvyklé materiály a byla určena pro novou bezstarostnou generaci, která se ztotožnila právě s Twiggy – ta měla při svých 1,68 cm váhu 41 kg a její křehký vzhled, kterému dominoval svůdný pohled – údajně měla nalepené až troje umělé řasy – ovlivnil nejen oděvní, ale i kosmetický průmysl. Všechny dívky chtěly být jako ona, oblékat se ve stylu „baby doll“, ale bohužel, zatímco co Twiggy měla rychlý metabolismus a extremně štíhlá byla od dětství, dívky začaly dosahovat vytoužené váhy pomocí drastických diet a tento nebezpečný trend ovládl módní průmysl. V roce 1966 se Twiggy stala Tváří roku a její fotografie uveřejňovaly ty nejprestižnější módní časopisy. S kariérou modelky skončila v roce 1970 a začala novou – jako zpěvačka, herečka /natočila řadu filmů/ a moderátorka v televizi, kde měla svoje pořady a nejen to – slavná firma Matell podle ní vytvořila štíhlou panenku Barbie.
V r. 1977 se vdala za herce Michela Whitneye, s kterým má syna. Po jeho smrti v r. 1983 byla nějaký čas sama a v r. 1988 se jejím druhým manželem stal Leigh Lawson. V roce 2006 se nestárnoucí Twiggy, která je zastánkyní přirozeného vzhledu, stala Tváří oděvního řetězce Marks a Spencer a od r. 2012 pro ně pracuje i jako módní návrhářka. Ani dnes nezahálí, kromě práce pro M&S, pracuje v kampani na ochranu zvířat a stále je módní celebritou. 19. září oslaví 68. narozeniny – tak jen zbývá popřát slavné Twiggy do dalších let hodně zdraví, štěstí i nových tvůrčích nápadů.
A co nám napoví rozbor její životní mřížky?
Osobní číslo 1 – ukazuje na silnou osobnost, která vzbuzuje pozornost. Životní číslo – 6/42 mají tvořiví a intuitivní lidé a když se podíváme na její životní mřížku – vidíme, že má prázdnou měsíční rovinu, 1 šestku – harmonie, smysl pro krásu a rodinný život a dále nás na první pohled upoutají 4 devítky, které jsou velice výjimečné a signalizují vysokou úroveň duševní energie, dále 1 dvojka – citlivost a intuitivní vnímání, 2 jedničky – kreativita, dynamičnost a průbojnost, 2 čtyřky – velká pracovitost, manuální schopnosti, smysl pro pořádek a dokonalost, v mřížce chybí čísla 3, 5, 8, 7 – vše vyvažuje prázdná měsíční rovina – tu mají nevšední lidé – vizionáři a emocionálně silní jedinci, kteří neochvějně trvají na svých životních postojích.
Na sluneční rovině má číslo 2– lidé ji vnímají jako milou, příjemnou ženu se soucitnou povahou.

Krásné dny Vám přeje

Věštírna Květy Fialové

vklad karet online horoskopy na tden

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA