cena hovoru je 50 Kč za minutu

Osudové ženy Evropy – Marie Vetserová

„V lásce spojení až do smrti“, takový byl nápis na prstenu, který daroval princ Rudolf Habsburský své poslední lásce, krásné baronce Marii Vetserové. Toto proroctví se naplnilo 30. 1. 1889, kdy byli oba nalezeni mrtvi v loveckém zámečku v Maerlingu. Rudolfovi, jedinému synovi France Josefa a císařovny Sissy bylo 31 let, baronce Marii 18.
Narodila se ve Vídni, 19. března 1871, jako baronka Marie von Vetsera, s životním číslem 3/30 ve vodním znamení Ryb. Pocházela z bohaté šlechtické rodiny, dostalo se jí dobrého vzdělání, podle dochovaných fotografií byla velice krásná. S Rudolfem se setkala ve svých 16 letech a údajně se do něho velice zamilovala – také Rudolfovi se Marie velice líbila a tak se oba začali tajně scházet, ale jejich schůzky se nepodařilo utajit. Rudolf byl ženatý a měl malou dcerku a tak se do celé aféry měl údajně vložit císař a nařídit svému synovi, aby se s Marií okamžitě rozešel. Vše vyvrcholilo 30. 1. 1889, kdy se oba milenci sešli v Maerlingu. Co se tehdy přesně stalo a proč, zůstalo dodnes záhadou. Císař Franc Josef se pokusil celou aféru ututlat, ale marně, okolo vraždy Marie a sebevraždy následníka se vynořila spousta konspiračních teorií – dokonce se objevila tvrzení, že byli oba zabiti nájemným vrahem. Romantickou verzi o lásce až za hrob narušují dochovaná svědectví o Rudolfových depresích, nespokojeném manželství i o jeho řečech o smrti, kterou byl údajně značně fascinován, dokonce se objevily náznaky, že se u něho prý začalo projevovat šílenství – dědičné habsburské zatížení. Proč ale Marie se sebevraždou souhlasila, dokonce napsala /stejně jako Rudolf/ závěť a dopisy na rozloučenou, to vše asi zůstane tajemstvím.
Když se podíváme na její životní číslo 3/30 je to sice číslo bojovníka, ale zároveň i člověka, který se snaží o seberealizaci. Podíváme-li se na numerologickou mřížku, vidíme, že má izolované 3 trojky, které naznačují umělecké nadání, sklon k výstřednostem i silné sexuální emoce spolu s nedostatkem sebedůvěry, navíc se k nim přidávají i 3 izolované jedničky, dohromady tvoří velký vnitřní nesoulad, navenek tito lidé působí velice vyrovnaně, ale protože izolované jedničky blokují emocionální rovnováhu a schopnost racionálního uvažování, dochází u nich k náhlým změnám nálad a výbuchům vzteku. Prázdná linie s chybějícími čísly 6, 5 a 4 přináší svému nositeli problémy již od dětství, tito lidé jsou vystaveni těžkým zkouškám i zdravotním problémům, nicméně pokud tuto nepřízeň osudu překonají, jsou z nich naopak silné osobnosti. Plná linie čísel 9, 8 a 7 přináší veliký potenciál a energii. Na negativní úrovni je zde snaha být nikým a ničím neomezován a být za každou cenu středem pozornosti. Na sluneční rovině měla Marie trojku – lidé ji vnímali jako energickou, umělecky založenou, možná trochu sentimentální dívku, na měsíční rovině řešila svoje emoce.
Po smrti korunního prince se novým čekatelem na císařský trůn stal Ferdinand d´Esté. Kdo ví, jaký by byl osud Evropy, kdyby nejel v r. 1914 do Sarajeva, kde byl na něho a jeho ženu, českou hraběnku Žofii Chotkovou, spáchán atentát. Co bylo dál všichni víme z hodin dějepisu – jejich smrt vyvolala první světovou válku a v r. 1918 se rozpadla i habsburská monarchie.

Krásný den Vám přeje Althea

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA