cena hovoru je 50 Kč za minutu

Osudové ženy Evropy - Marie I. Tudorovna

Nejstarší dcera Jindřicha VIII. Marie, se narodila 18. 2. 1516, ve vzdušném znamení Vodnáře s životním číslem 6/24. Její matka, Kateřina Aragonská, španělská královna a vášnivá katolička, porodila 10 dětí, ale jediná Marie přežila. Král obklopil svou jedinou dceru nezvyklým přepychem, dostalo se jí i velice dobrého vzdělání, ale vše rázem skončilo, jakmile do jejího života zasáhla další osudová žena, Anna Boleynová, dvorní dáma, která se nechtěla spokojit jen s rolí milenky a zatoužila po královské koruně. Král potřeboval syna a tak tato situace nakonec vedla k rozkolu Jindřicha VIII. s katolickým Římem, Jindřich založil tzv. anglikánskou církev, sám se prohlásil za její hlavu a svým podaným nařídil přijmout novou víru. Své manželství s Kateřinou prohlásil za neplatné a oženil se s Annou. Malá Mary byla prohlášena za nemanželskou a tím bylo i zrušeno její zasnoubení s francouzským králem. Ale i nenáviděná Anna porodila jen jednu dceru – Alžbětu, další děti se narodily mrtvé. Tehdy Jindřich pochopil, že se opět nedočká zákonného dědice a začal se ohlížet po nové ženě. Anna byla po třech letech manželství obžalována z cizoložství a skončila na popravišti. Jindřich se konečně dočkal syna Eduarda, ale nová královna Jane zaplatila jeho narození životem.
Jindřich VIII. se ještě 3 x oženil, ale další manželské děti již neměl. Těžce nemocný král (údajně trpěl dnou a vředy – šeptalo se ale, že hlavním důvodem byla pokročilá syfilis) zemřel a jeho jediný syn, neduživý Eduard se stal novým králem a když v r. 1553 zemřel, byla novou královnou Anglie a Irska jmenována Marie I. Ta po svém nástupu na trůn okamžitě zrušila odluku od katolické církve, obnovila zákon proti kacířství a v zemi znovu zavedla katolickou víru. Ten, kdo se nechtěl vzdát protestantské víry, zemřel. Marie až fanaticky pronásledovala vysoké církevní hodnostáře a téměř 300 jich bylo upáleno na hranicích. Ve svých sedmatřiceti letech se tato stará panna provdala za svého vzdáleného synovce, španělského prince Filipa II. Dle historiků bisexuální král, který své sexuální touhy nijak neskrýval a považoval svůj sňatek za pouhý politický akt. Marie se rázně ujala vlády a svého muže vyloučila z rozhodování, Filip si žil svým životem, nehezkou a o jedenáct let starší Marií opovrhoval a navštěvoval ji velice sporadicky, ale ta se do svého manžela vášnivě zamilovala a velice toužila po dítěti. Nejprve předstírala falešná těhotenství, ale pak se začala domnívat, že je skutečně těhotná. Nakonec se ukázalo, že se jedná o veliký nádor. Lidé ji stále více nenáviděli a tajně jí přezdívali Krvavá Mary.
Po pěti letech vlády zoufalá a nešťastná Marie umírá – údajně na chřipku. Bylo jí 42 let, zemřela tedy poměrně mladá, tak, jak jí předpověděl velšský věštec, astrolog a alchymista John Dee, kterému nevěřila, dokonce ho obvinila z čarodějnictví a uvrhla do žaláře. Před svou smrtí ustanovila svojí nástupkyní nenáviděnou nevlastní sestru Alžbětu, ale to už je jiný příběh.
Tolik ze života královny, zvané Krvavá Mary – ale odpovídá jejímu životu rozbor její životní mřížky?
Životní číslo 6/24 – je číslo, kterému vládne planeta Mars a ukazuje na ženu s vůdcovskými sklony, neústupnou, nezávislou, ale vnitřně nejistou. V její mřížce najdeme 2 šestky – to je hledání harmonie a touha po vyváženém rodinném životě, zklamání a nedostatek citu „šestky“ velice těžce prožívají. Na negativní rovině jsou znakem určité závislosti a sklonem tvrdošíjně lpět. U Marie to byl až fanatický boj za katolickou víru – 2 dvojky a 3 jedničky na levé straně mřížky – dvojky naznačují až přehnaně citlivou povahu a závislost na matce, od které byla malá Marie v devíti letech násilně odloučena, vícečetné jedničky spolu s osmičkou ukazují na silnou pánovitou osobnost, mřížku naštěstí spojuje pětka, která poskytuje i určitou ochranu. Chybí 3 – absence tolerance, nedostatečné řečnické vlohy, 9 – citové výkyvy, 4 – lidé s chybějící čtyřkou bývají velice ctižádostiví, ale mívají omezený rozhled. Chybějící sedmička především naznačuje problém s otcem, kterému nešťastná Marie vzdorovala, alespoň tím, že nevzdala své víry – ostatně – kdo ví, jak by se její život vyvíjel, kdyby nebyla právě dcerou svých rodičů.
Krásný den vám přeje
Althea, kód 12

Výklad karet živě, Věštírna Květy Fialové, výklad karet a horoskopy online

Marie I. Tudorovna – rozbor numerologické mřížky

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA