cena hovoru je 50 Kč za minutu

Osobnost měsíce září - Agatha Christie - Althea - numerologie

Osobnost měsíce září
Agatha Christie – 125. výročí narození
15. 9. 1890 – 12. 1. 1976
Nekorunovaná královna detektivek se narodila 15. září 1890 jako Agatha Mary Clarisa Miller v britském Ashfieldu v zemském znamení Panny. Myslím, že bychom těžko hledali někoho, kdo by neznal její jméno, nečetl alespoň jeden detektivní román, neviděl film natočený podle některé knihy, či neznal jména jejích amatérských detektivů – intuitivní a upovídané sl. Marplové či svérázného Belgičana Hercula Poirota, který při řešení neobvyklých případů zapojoval buňky své šedé kůry mozkové. Její knihy nebyly oblíbené jen pro brilantní a logické zápletky, ale i pro poutavé vykreslení jednotlivých postav i prostředí, ve kterém se napínavé detektivky odehrávaly. Během svého života napsala více než 80 románů, řadu povídek a divadelních her – z nichž nejznámější – Past na myši – se hrála nepřetržitě 60 let! – její díla byla přeložena do všech světových jazyků a dodnes vycházejí v nových vydáních.
A. Christie byla 2x vdaná, z prvního manželství s Archibaldem Christie, měla dceru, která se později stala matkou jejího jediného vnuka. Po rozvodu (manžel neunesl její úspěch a odešel k jiné ženě), uzavřela v r. 1930 šťastné manželství s archeologem Maxem Mallowanem.
Když se podíváme na slavnou jubilantku z pohledu numerologie, zjistíme, že její osobní číslo (datum narození) bylo 6 ( 1 + 5), životní číslo pak 6/33. Osobní číslo 6 ukazuje na milou, pohodovou ženu s vřelým srdcem. Osudové číslo 6, jehož planetou je Venuše, je číslo sudé, ženské a pasivní, zrozenci „šestky“ mají tvůrčí kreativitu, fantazii, touží po rovnováze a šťastné rodině, dokáží ocenit krásu, vyrovnanost a harmonii. Symbolem čísla šest je hexagram – šesticípá hvězda – Šalamounova pečeť. Pod vlivem životního čísla 6/33 se kromě Agathy Christie narodily i jiné slavné osobnosti, např. Albert Einstein, spisovatelé Stephen King, E.G. Wells, Romain Rolland, Ondřej Neff, herci a umělci Fred Astaire, Meryl Streep, Steven Speiberg, Bruce Willis, sportovci Dominik Hašek, Emil Zátopek a mnoho dalších.
Rozborem čísel mřížky zjistíme, že naše jubilantka má v mřížce 2 trojky – naznačují umělecké vlohy, tvořivost, logické myšlení a představivost, ale také umocňují silnou touhu po uznání, 1 šestka – to je estetika, smysl pro krásu, ale i velký cit pro rodinu a ochotu pomáhat. 2 devítky – i ty ukazují na výjimečnost, nadání, veliké vyjadřovací schopnosti a logické seskupování faktů, zájem o vše tajemné a záhadné. Plnou linii čísel 3-6-9 – je také zvána linií rozumu – mají lidé s velikým tvůrčím nadáním. 2 jedničky – výkonnost i kreativita, verbální vyjadřování i zvýšená citlivost. 1 osmička – ukazuje, že i když byla A. Christie založená velice umělecky, přesto jí nechyběl zdravý rozum a schopnost dosáhnout úspěchu a nezávislosti, pětka kotví mřížku – mají ji hlavně extroverti a dobrodruzi – to ostatně dokazuje fakt, že oblíbená spisovatelka hodně cestovala, účastnila se i archeologických expedicí, ostatně některé její detektivní příběhy se odehrávaly v exotických destinacích. Na sluneční rovině měla sedmičku – lidé ji vnímali jako člověka, který má pochopení pro druhé, na měsíční rovině měla dvojku – řešila tedy záležitosti citu a srdce. V roce 1971 byla za svoji celoživotní práci povýšena královnou Alžbětou II. do šlechtického stavu.
Přeji Vám příjemné chvilky nad některou z jejích knih – Althea
Althea 7

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA