cena hovoru je 50 Kč za minutu

Nesmrtelný mnich – Grigorij Jefimovič Rasputin

30. prosince uplyne 100 let od vraždy Grigorije Rasputina, člověka, který byl podle některých současníků mystik a mimořádný léčitel, podle jiných podvodník a šarlatán, který zneužíval svoje mimořádné sexuální schopnosti a svůj vliv na carský pár. Jaký vlastně byl Grigorij Rasputin, pologramotný mužík, člen náboženské sekty Chlysta, osobní rádce posledního ruského cara Mikuláše II., oblíbenec carevny a zachránce jeho syna Alexeje?
Narodil se 22. 1. 1869 (podle našeho gregoriánského kalendáře) v malé vesnici na Urale ve vzdušném znamení Vodnáře. Když se podíváme na Rasputina z pohledu numerologie, zjistíme, že jeho osobní číslo – datum narození je 22, životní číslo pak 11/29. Osobní číslo 22 je mistrovské číslo, číslo člověka, který má vůdcovské a organizační schopnosti, ale také touží po úspěchu za každou cenu. Životní číslo 11, je číslo liché, mužské, aktivní – jeho nositelé jsou často vizionáři, mají obrovský energetický a kreativní potenciál, pokud chtějí něco dokázat, tvoří usilovně, často bez nároku na odpočinek a spánek, ale nadbytek energie na ně může působit i destruktivně.
Jedenáctka je těžké karmické číslo, jeho zrozenci mívají často tvrdé dětství a o své uplatnění v životě musí tvrdě bojovat. Vícečetné jedničky – v mřížce jsou zastoupeny celkem 4, ukazují na výjimečného, egocentrického člověka, který jde svou cestou a odmítá se komukoli podřizovat. 3 dvojky – vícečetné dvojky mají jedinci se silnou intuicí a v kombinaci se 4 jedničkami dávají velikou sexuální přitažlivost. 1 osmička – snaha o dominanci a úspěch, 1 šestka – smysl pro krásu i závislost na pohodě a podléhání pokušení. 2 devítky – duchovní a umělecká cesta, sklony k mystice. Na sluneční rovině měl 22, na lidi působil jako nevšední člověk, byly to prý hlavně jeho modré oči, měl mít uhrančivý až hypnotický pohled. Měsíční rovinu měl, jako všichni vizionáři, prázdnou.
Rasputin ušel dlouhou cestu než se dostal v r. 1905 do Sankt Petěrburgu, údajně v 28 letech začal navštěvovat kláštery, měl studovat i v řeckých klášterech na hoře Athos, později se snad stal i členem náboženské sekty Chlystů – sekty, která v rámci náboženských rituálů prováděla hromadné sexuální orgie. Pověst o jeho zázračných léčitelských schopnostech se dostala až na carský dvůr a Rasputin byl požádán o léčení mladého cara, který trpěl vrozenou hemofilií, a lékařům se nedařilo zastavit silné krvácení. Rasputinovi se skutečně podařilo mladého careviče zachránit a jeho postavení u dvora se upevňovalo po každém projevu nemoci. Brzy se stal osobním rádcem carského páru a začal rozhodovat o politických záležitostech. Důrazně cara varoval před vstupem do války – to by podle něho znamenalo konec Ruska. V r. 1916 měl carevně radit, aby uzavřela s Němci separátní mír.
To se mu stalo osudným.
Spiklenci z nejvyšších kruhů, mezi kterými byli i příbuzní cara, vedeni knížetem Felixem Jusupovem, se rozhodli Rasputina zabít. Nalákali ho na návštěvu, kde mu nabídli zákusky a pití vylepšené cyankáli, Rasputin snědl pohoštění a spiklenci čekali, že okamžitě padne mrtev, ale marně, podle patologů bylo cyankáli buď staré, nebo ho bylo málo – Grigorij byl atletický, 193 cm vysoký nebo ho neutralizovala vodka, kterou předtím pil, pokusili se ho tedy ubít železnou tyčí, ale nakonec museli bránícího se Rasputina, několikrát střelit. Polomrtvého ho svázali a hodili do řeky, kde se nakonec utopil.
Rasputin prý předvídal svůj konec, měl napsat carovi dopis, kde napsal, že po jeho smrti bude do dvou let konec Ruska i dynastie Romanovců. Měl pravdu, za necelý rok vypukla Říjnová revoluce a 17. července r. 1918 byla carská rodina včetně všech dětí na příkaz Lenina v Jekatěrinburgu zavražděna.
Osud všech se naplnil.
Přeji všem šťastný rok 2017
Vaše Althea

výklad karet online

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA