cena hovoru je 50 Kč za minutu

Nedokončené requiem - kartářka Althea - numerologie

Wolfgang Amadeus Mozart
27.1. 1756 – 260. výročí narození
Narodil se v rakouském Salzburgu ve vzdušném znamení Vodnáře. Když se podíváme na geniálního hudebního skladatele z pohledu numerologie, zjistíme, že jeho osobní číslo – datum narození je 9 (2 + 7), životní číslo pak 11/29.
Osobní číslo 9 je číslo duchovní, konečné, číslo, které v antice označovalo počet Múz. Životní číslo 11, je číslo liché, mužské, aktivní – jeho nositelé jsou často vizionáři, mají obrovský energetický a kreativní potenciál, pokud chtějí něco dokázat, tvoří usilovně, často bez nároku na odpočinek a spánek, ale nadbytek energie na ně může působit i destruktivně. Jedenáctka je těžké karmické číslo, jeho zrozenci mívají často tvrdé dětství, v dospělosti neumějí žít průměrným životem a o své uplatnění v životě musí bojovat. Mozart má vyváženou mřížku, nejsou obsazeny pouze 3 pozice – trojka, osmička a čtyřka.
Wolfgangovo dětství bylo pod neobvyklým číslem 8 charismatický, bojovný, disciplinovaný a okouzlující malý génius komponoval již od tří let a spolu se svou starší sestrou koncertovali jako zázračné děti na evropských panovnických dvorech, takže malý hoch vlastně žádné normální dětství nezažil. Vícečetné jedničky – v mřížce jsou zastoupeny celkem 4, ukazují na výjimečného, nadaného, ale i egocentrického člověka, který se dokáže prosadit, ale odmítá se podřizovat nátlaku okolí. 2 sedmičky – fantazie, kreativita, umělecké nadaní, ale i velký zájem o ženy. V kombinaci s devítkou přichází touha poznat vše tajemné, záhadné, hlavně okultní nauky, Mozart byl od r. 1785 tovaryšem Zednářské lóže. Na negativní úrovni sedmičky pro skladatele znamenaly duševní zranitelnost, kterou přebíjel bujarým a veselým společenským životem, deprese a hlavně problémový vztah k otci, který chtěl mít jeho život neustále pod kontrolou. Dvě dvojky – byl přátelský, veselý, chápal problémy druhých a dokázal lidem pomoci. 1 pětka – touha po osobní svobodě, nechuť k rutině a jakémukoliv omezování. 1 šestka – touha po harmonickém životě, ale i závislost na pohodě a podléhání pokušení – u Mozarta to byly hazardní karetní hry. 1 devítka – duchovní a umělecká cesta, sklony k mystice. Na sluneční rovině měl Wolfgang číslo 9, na lidi působil jako zázračný a geniální člověk, kterému tolerovali i jeho prostořekost a jistou neomalenost, na měsíční rovině měl jedničku – po celý život se snažil být sebevědomý a dokonalý.
Mozart za svůj krátký život zkomponoval 626 děl, nejznámější je Malá noční hudba, komponoval vždy rychle s velkou lehkostí, jen jeho poslední zakázka – zádušní mše Requiem, kterou si objednal tajemný muž v kápi, zůstala nedokončená. Amadeus se již v létě necítil příliš dobře, prodělal horečku a trpěl bolestmi zad, přesto celé dny neúmorně komponoval, aby Requiem co nejrychleji dokončil, to se mu však už nepodařilo. Práce ho psychicky velice vysilovala, vyčerpaný, zoufalý a zlomený zemřel 5. prosince 1791 ve věku nedožitých 36 let. Podivné bylo, že byl bez lékařského ohledání rychle pochován do společného chudinského hrobu na vídeňském hřbitově sv. Marka. Po jeho smrti se vynořila spousta dohadů – spekulovalo se, že podlehl moru, měl chronickou syfilis či, že ho otrávil jeho rival, italský skladatel Antonio Salieri. Pravou příčinu smrti se již asi nepodaří zjistit, ale nejpravděpodobnější se zdá, že Mozart podlehl ledvinovému kolapsu, nejnovější konspirační teorie však viní svobodné zednáře, že oblíbeného skladatele otrávili za to, že ve své poslední opeře „Kouzelná flétna“ údajně vyzradil rituální tajemství lóže. S Mozartem umírá i zdobné, koketní a dekadentní rokoko, francouzská revoluce a dlouhé roky napoleonských válek změnily celou tehdejší Evropu.
Příště: Proklaté Porsche – James Dean
Přeji všem krásné dny
Vaše Althea
althea 9

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA