cena hovoru je 50 Kč za minutu

Minerály a jejich účinky - Irena - výklad karet online

Neznám nikoho, kdo by neměl rád kameny. Kamínky obyčejné, třpytivé, malé, velké, barevné i nebarevné. Ptáte se, na co jsou, čemu pomáhají, jak používat ten svůj, aby „fungoval“. O tom se rozepisují kartářky a věštci z Věštírny Květy Fialové, výjimeční lidé co pohladí a pomohou. Stačí, když nahlédnete do jejich článků, každý z vás v nich najde inspiraci a radu, který z kamenů je pro vaši situaci ideální, jak kouzlit a čarovat a mnohem víc.
Přesto se stane, že tápete jaký si koupit pro sebe, nebo jako dárek. Možná vám pomůže seznam minerálů a jejich vlastností:

Achát – dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru. Odvaha, síla, léčení, láska, ochrana, uzemnění, dlouhověkost.
Akvamarín – kámen klidu, radosti a štěstí, a to především ve vztazích, dodává životní energii. Odvaha, klid, očištění, stres, strach.
Amazonit – mimořádně uklidňující kámen, zmenšuje obavy a strach, rozptyluje negativní energii, zvyšuje intuici. Úspěch, klid, intuice, škodlivé záření.
Ametrín – očišťuje mysl od stresů a napětí, uklidňuje, mírní emoce, umožňuje větší soustředění při meditaci. Klid, ochrana, jas, očista, uvolnění.
Ametyst – mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má velikou léčivou moc, napomáhá soustředění, zahání nespavost. Čistota, stres, sny, štěstí, láska, klid, ochrana, odvaha.
Avanturín – kámen štěstí, patří k nejvšestrannějším kamenům, používá se k ochraně domů, přináší klid a trpělivost. Mentální síly, zrak, peníze, klid, léčení, štěstí.
Bronzit – odvaha, laskavost, sebepřijetí, rozhodnost, jistota, stabilita.
Beryl – vynikající kámen, když jde o zvládnutí životních stresů a zbavení se toho, co vás tíží.
Býčí oko – pomáhá nahlédnout do vlastního nitra a pochopit sebe sama. Ochrana, energie, peníze, odvaha.
Citrín – kámen hojnosti, bohatství, prosperity a úspěchu, přináší štěstí, dodává jistotu. Hojnost, štěstí, noční můry, léčení, odstraňuje negativní energie.
Dumortierit – kámen naděje, dodává důvěru ve vlastní schopnosti a sílu překonat obtížné situace. Naděje, síla, vůle, klid, léčení.
Fluorit – má silnou ochrannou moc, posiluje myšlenky, zmírňuje silné emoce, usnadňuje poznání pravdy. Mentální síly, duševní ochrana, deprese, sebedůvěra.
Girasol – má velkou energetickou sílu, velmi vhodný kámen pro hluboké meditace. Výborným zesilovačem všech energií. Rozpouští negativitu.
Granát – velmi silný kámen, udržuje organismus v rovnováze, přináší sebedůvěru, podporuje lásku a sexuální touhu. Silná schopnost dodávat energii, ochrana, léčení, regenerace.
Heliodor (zlatý beryl) – kámen jasnovidců, ochraňuje před manipulací, přitahuje lásku, podněcuje k dosažení úspěchu.
Heliotrop – přitahuje peníze, obnovujte milostné vztahy, probouzí odvahu a vitalitu. Zastavení krvácení, vítězství, odvaha, bohatství, síla, obchod.
Hematit – zvyšuje sebevědomí, přispívá k soustředění, zlepšuje paměť, pomáhá překonávat náročná období. Léčení, uzemnění, ochrana, rovnováha, klid, harmonie, věštění.
Chalcedon – kámen, který vyhání strach, deprese, hysterii a smutek a mění je v radost. Štěstí, klid, radost, úspěch, ochrana, strach, deprese.
Chiastolit – mocný ochranný kámen, rozhání negativní myšlenky, zbavuje pocitu viny, stabilizuje city. Štěstí, síla elementů, ochrana, realita, stabilita.
Chryzokol – kámen, který zklidňuje emoce, posiluje toleranci a moudrost, přitahuje lásku a upevňuje vztahy. Láska, moudrost, klid, meditace, léčení, síla, pozitivní energie.
Chryzopras – peníze, úspěch, štěstí, radost, přátelství, ochrana, léčení.
Lolit – kámen zasvěcený vizím, napomáhá vyvolání vizuálních představ a schopnosti intuitivního vhledu.
Jadeit – prosperita, peníze, ochrana, láska, dlouhověkost, moudrost, léčení.
Jantar – velmi silný uzdravující a ochranný kámen, pohlcuje vše negativní a nastoluje rovnováhu a potřebný klid. Ochrana, léčení, rovnováha, energie, uzemnění.
Jaspis – přináší klid, pomoc ve stresu, pomáhá při řešení konfliktů, pohlcuje negativní energii, dodává odvahu. Kreativita, detoxikace, štěstí, krása, ochrana, zdraví.
Kalcit – zesilovač a čistič energie, odvede z okolního prostředí veškerou negativní energii. Dodává energii, udržuje rovnováhu, odstraňuje strach.
Karneol – stabilizující kámen s vysokou energií, ukotvuje v realitě, zvyšuje pozornost a schopnost se koncentrovat. Klid, odvaha, sebedůvěra, výřečnost, ochrana, léčení, energie.
Křišťál – univerzální kámen, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, ochraňuje před vším zlým. Síla, energie, ochrana, meditace, harmonie, léčení.
Labradorit – vysoce mystický a ochranný kámen, podporuje rozvoj intuice. Ochrana, síla, intuice, proměna, strach, esoterika, léčení.
Lapis lazuli (lazurit) – povznášející duchovní kámen, výborný pro meditace, působí proti depresi, odstraňuje stres. Radost, věrnost, láska, odvaha, ochrana, léčení, deprese, stres.
Lávový kámen je silný ochranný amulet. Zasvěcený léčení a uzdravení. Pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky a navrací je zpět k původci.
Magnezit – uvolňuje napětí, podporuje trpělivost a schopnost naslouchat, pomáhá přijímat ostatní takové, jací jsou. Klid, harmonie, meditace, uvolnění, léčení.
Malachit – silný ochranný kámen, ochraňuje na cestách, umožňuje nahlédnout do podvědomí. Ochrana, síla, klid, obchodní úspěch, láska.
Měsíční kámen – přitahuje lásku, zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti, vytahuje na povrch věci z podvědomí. Láska, ochrana, spánek, mládí, intuice, klid.
Mookait – kámen štěstí, ukazuje všechny možnosti a pomáhá při výběru té jediné správné.
Morganit – kámen, který velice účinně odstraňuje stres, má blahodárné účinky na nervovou soustavu a její uklidnění.
Mramor – metabolismus, vápník, růst kostí.
Obsidián – velmi silný ochranný kámen před zlem a veškerou negativitou, vynáší z nitra na povrch pravdu, pozor na jeho dvojaký charakter: pomáhá špatným lidem v nekalostech, může vyvolat i deprese. Černý, vločka-ochrana, uzemnění, síla, meditace, věštění, uvolnění. Mahagonový – uzemňuje, chrání, dodává sílu, posiluje, stabilizuje.
Olivín – přitahuje peníze, lásku a štěstí, tiší vztek a nervozitu, podporuje klidný spánek.
Onyx – ochranný kámen, brání a ochraňuje před konflikty, dodává sílu, uvolňuje myšlení, pomáhá překonat zábrany.
Opál – rozvíjí psychické síly, podporuje fantazii, tvořivost, ale i schopnost měnit sny v realitu. Vztahy, láska, energie, světlo, loajalita.
Perly – posilují moudré a čestné chování, chrání před stresy, podporují vyrovnanost, utlumují nepříjemné zážitky.
Pyrit – energie, pozitivita, štěstí, ochrana, peníze, sebedůvěra, úleva.
Rodochrozit – odstraňuje blokády, podporuje pozitivní myšlení a pocity. Láska, klid, energie, pravda, stres, deprese.
Rodonit – přináší citovou rovnováhu, navozuje pocit lásky, zbavuje závislosti na jiných osobách. Klid, jistota, rovnováha, láska, odpuštění, uzemnění, léčení.
Rubín – kámen bohatství i ochrany, vytváří štít proti útokům, představuje sílu a energii, podněcuje sexuální aktivitu. Síla, radost, ochrana, bohatství, léčení, láska.
Růženín – symbol lásky, krásy a uzdravování, učí trpělivosti při řešení problémů, vzbuzuje milostné pocity, snižuje napětí. Láska, krása, uzdravování, trpělivost, životní energie.
Ryolit – posiluje tělo, duši a mysl, uvolňuje citové napětí, přináší schopnost přijmout sebe takového, jaký jsem. Rovnováha, sebeúcta, energie, uvolnění, tvůrčí schopnosti, růst.
Safír – moudrost, věrnost, hojnost, síla, obrana, léčení, peníze, láska.
Sardonyx – odvaha, partnerské štěstí a stabilita, klid, ochrana, deprese.
Sluneční kámen – dodává silnou ochrannou energii do domovů, vnáší do života radost, napomáhá pozitivnímu myšlení. Zdraví, ochrana, radost, energie, sexuální energie.
Smaragd – láska, peníze, věrnost, štěstí, ochrana, paměť, rovnováha, léčení.
Sodalit – spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci, zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, chrání před konflikty. Meditace, koncentrace, klid, síla ducha, moudrost, léčení.
Sokolí oko – pomáhá zlepšit psychické schopnosti, umožňuje vidět věci takové, jaké opravdu jsou.
Topaz modrý je kamenem lásky a otevřenosti. Přináší radost a hojnost, doplňuje energii. Zlatý přináší radost a hojnost, upevňuje zdraví, uklidňuje.
Turmalín – ochranný šamanský kámen, přináší radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost a strach. Energie, klid, léčení, radost, obchod, peníze, láska.
Tygří oko – ochranný a hřejivý kámen, varuje před nebezpečím, dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Ochrana, energie, peníze, věštění, odvaha.
Tyrkys – kámen štěstí, ochranný léčivý kámen, zvyšuje intuici, vyrovnává náladu, ochraňuje před nepříznivými vlivy okolí. Ochrana, láska, odvaha, peníze, štěstí, klid.
Unakit – kámen vizí, ukazuje, kdy je třeba udělat kompromis, objasňuje příčiny zablokování, ruší škodlivé záření TV. Meditace, očista, duchovno, uzemnění, věštění, škodlivé záření.
Vltavín – energie, štěstí, plodnost, růst.
Záhněda – ochranný kámen, pomáhá proti depresím, zahání strach, dodává sílu při rozhodování, podporuje smířlivost. Deprese, strach, soustředění, ochrana, síla, uzemnění.
Péče o kameny:
Musíte se o kámen starat, aby neztrácel energii.
Obecně stačí kámen omýt proudem vody a dát na přímé slunce, třeba na parapet za okno, to je nejsilnější nabíjení. Jen si nejdříve zjistěte vlastnosti kamenu, aby se nezničil. Některé dávejte jen na měsíční světlo, protože např. růženín, tyrkys a ametyst může vyblednout.
Silnější očista: na noc dejte kámen do nekovové nádoby se slanou vodou, potom opláchněte a dejte ven na světlo. Tyrkys nenamáčejte. Pozor na perly, ty jen leštěte suchým hadříkem. Velmi účinné je zakopat minerál na pár dní do země, nebo nechat venku při úplňku.
Nebraňte se výběru kamenů „jen tak“. To si vaše tělo říká o takový, který potřebujete. Oblázek, sebraný po cestě, má stejnou účinnou sílu, jako ten pečlivě vybraný. Dejte si ho do kapsy a noste při sobě, moc vám pomůže.

Jaké máte zkušenosti s minerály vy? Jaký kámen je váš nejoblíbenější? Jak svůj kámen nosíte, používáte? Podělte se s ostatními v diskuzi na facebooku Věštírny!
Vaše Irena – výklad tarotových karet
irena1

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA