cena hovoru je 50 Kč za minutu

Magie plodnosti

V poslední době se často setkávám s tím, že ženy nemohou otěhotnět. Nehodlám se tu zabývat příčinami tohoto problému ani otázkou umělého oplodnění atd. Spíše mě to přivedlo k myšlence, poradit pár kouzel, která jsou odjakživa používána. Dříve byla plodnost lidí spojována s plodností úrody. Početí bylo bráno jako největší zázrak přírody. Když lidé chtěli, aby jejich pole byla úrodná, zvířátka měla hodně mladých, milovali se páry na polích nebo v lesích, aby symbolicky zpečetili úrodnost přírody. Naprostá většina všech svátků a oslav významných dnů byla právě spojena s plodností a milostný akt byl brán jako vyvrcholení všeho. Naprostá většina pomůcek používaných při kouzlení zobrazuje falické symboly. Na americkém středozápadě věří, že mince zasazená do pole těhotnou ženou, zajistí kvalitní úrodu. V Indonésii rolníci dodnes zajišťují větší výnosy tím, že se milují přímo na poli. V zemích, kde se drží v oblibě woodoo je moč těhotné ženy a menstruační krev panny považována za velmi vzácný artikl používaný při kouzlech lásky.
Dříve, když neexistovaly žádné antikoncepční pilulky či jiné způsoby ochrany, tradovaly se alespoň některé pověry, které uměle regulovaly početí. Třeba taková známá pověra „svatba v máji značí máry.“ Ženy, které obvykle po svatební noci otěhotněly, rodily děti v zimních měsících, kdy byl nedostatek jídla a obvykle umíraly na nemoci spojené s touto dobou.
Také tradice, kdy porodit co nejvíce dětí, protože to do budoucna zajistí, že se pak ve stáří o své rodiče postarají, postupně vyprchává. Dnešní systém mladé lidi více méně vůbec nepodporuje a dětí se rodí čím dál méně. Alespoň je tomu tak ve většině vyspělých evropských zemí. A bohužel vlivem civilizačních chorob se schopnost plodit děti ztrácí u čím dál víc mužů i žen. U spousty případů je ale s podivem, že oba z páru jsou plodní, jen se jim nedaří. Ženy jsou pak čím dál víc ve stresu a zablokují se definitivně. Lékaři nedokáží vysvětlit neplodnost každého třetího páru.
Mám tedy pár tipů, jak si pomocí magie pomoci k početí. Sympatetická magie je založena na představě, že podobné vyvolává podobné a napodobením určitých situací se tak skutečně začne dít. Na Sumatře si žena, která chtěla počít, vyřezala sošku dítěte ze dřeva a chovala ji a starala se o ni, jako o opravdové dítě. V Evropě si zase ženy braly do ložnice kolíbku od ženy, která v ní vychovala více dětí. Některé rituály byly poměrně drastické, obětovaly se při nich živé slepice, v Maďarsku se zase držela tradice, že žena, která nemohla mít děti, byla mrskána prutem, kterým se rozháněli pářící psy.
Naše dnešní magie je samozřejmě jemného rázu, ale základy jsou více méně stejné. Vzhledem ke stále vyššímu věku prvorodiček jsou obavy, zda počneme skutečně oprávněné. Letní období je pro tyto rituály nejlepší. Lze ale využít i období energie působící mezi novem a úplňkem.
Bylinkový rituál: Udělejte si květinu z těchto bylin: karafiát, jasmín, ibišek, petržel, růže, rozmarýn, šanta kočičí nebo šafrán. Použít byste měli alespoň 3 z nich. Zašijte je do malého sáčku. Přidejte k nim měsíční kámen a vše navoňte pačuli. Pytlíček mějte vždy u sebe pod polštářem, pokud se s partnerem milujete.
Lunární rituál: tento rituál slouží jako psychická podpora, pomáhá odblokovat stres. Pořiďte si vejce, které je rozpůlené a duté. Ideální je skleněné nebo dřevěné (dá se použít i papírové, pokud bude růžové či zelené. Dnes se prodávají s hračkami pro děti na velikonoce). Do dutiny vložte malou panenku. Na začátku měsíčního cyklu vejce dejte na okenní parapet, tak aby na něj dopadal měsíční svit. Přes den jej zakrývejte. Během první úplňkové noci přidejte do dutiny jehlu nebo miniaturní nožík. Opět jej vystavte měsíčním paprskům. Ráno pak vyndejte celý obsah vajíčka a zabalte do látky a ukliďte do zásuvky až do příštího novoluní. Ženy, které mají pravidelný cyklus, mohou zahájit tento rituál první den cyklu. Rituál opakujte, dokud nedojde k otěhotnění.
Pokud se vám i přes veškeré úsilí nevede otěhotnět a lékaři nejsou schopni zjistit příčinu, nezoufejte. Patrně není ta nejvhodnější chvíle a tam „nahoře“ ví nejlépe, kdy se má miminko povést. Přeji všem krásný den.
Wargana

magické písmo, čísla lásky, kouzla na lásku, kouzlo na peníze

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA