cena hovoru je 50 Kč za minutu

Magie – kouzlo na šťastnou cestu

Prázdniny jsou v plném proudu a lidé se na pár dnů či týdnů mění ve zvídavé turisty, vášnivé cestovatele a neohrožené dobrodruhy, bohužel ne všichni se vždy v pořádku vrátí. Chránit na cestách vás nemusí jen pojištění, mohlo by pomoci i kouzlo na šťastnou cestu. Podíváme-li se do minulosti, zjistíme, že se od pradávna lidé snažili chránit před nebezpečím na cestách. Šťastný návrat byl připisován přízni bohů a těm byly věnovány nejrůznější oběti. Ve starověku se na větší výpravy nejčastěji používaly lodě, které byly na ochranu zdobeny na přídi tzv, galionóvými figurami. Staří Féničané používali sochy, které zobrazovaly bohy nebo koně, Egypťané měli v oblibě jestřába nebo Horovo oko. Řecké lodě chránila nejčastěji bohyně Athéna nebo patron města, římské galéry měly naopak zdobenou záď – nejčastěji sochou labutě. Známější jsou sochy draků a hadů, které nesly vikingské lodě – drakkary a snakkary. Po objevení Ameriky se v 16. století na dobyvatelské plavby začalo vydávat stále více lidí. Šťastnou plavbu měly španělským lodím zajistit sochy světců, Holanďané a Angličané dávali přednost lvům. Konec originálních plavidel nastal v 19. století, kdy lodě začaly být vyráběny průmyslově a dopravu začaly zajišťovat i vlaky a první automobily. Patronem cestovatelů a poutníků je Svatý Kryštof a ochranným kamenem byl granát, kterému byla připisována zázračná moc. Jak si tedy i vy můžete přičarovat ochranu na cestě? Nejprve si znovu přečtete magická pravidla a pak si připravte pomůcky.

Co budete potřebovat?

Velkou fialovou svíci
4 fialové malé živlové svíčky /mohou být i čajové/
pergamen
polodrahokamy, které ochraňují a přitahují štěstí: granát, ametyst, malachit, žlutý jaspis, měsíční kámen nebo jantar /zkamenělá pryskyřice/ – stačí jeden z nich
magická bílá sůl – symbolizuje element země a odstraňuje negativní energie
Kožený váček se zavazováním

Kouzlo na šťastnou cestu je kouzlo přivolávací, které je třeba provést několik dní před plánovanou cestou. Ideální doba je středa.

Nejprve se budete věnovat rituální očistě vybraného kamene – omyjte ho ve slané vodě, pak opláchněte pod tekoucí vodou a dejte vysušit na slunce. Vykoupejte se a přitom si vizualizujte, jak cesta probíhá hladce, bez překážek, že jste na cestě chráněni, užíváte si příjemné zážitky a v pořádku se vracíte se do svého chráněného domova. Oblečte si pohodlný oděv a připravte si pomůcky – na pergamen napište své přání i cíl a účel cesty, přivolejte na pomoc buď bohyni Athénu, nebo boha spojeného s cestami – Hermese, římského boha Merkura či jiné podle vlastní volby.

Pozor: kouzlo provádíte na vlastní nebezpečí, zabezpečte prostor před ohněm a neodcházejte pryč od dohořívajících svíček!

Pokud máte vše připravené, můžete začít. Připravte si oltář, do středu umístěte fialovou svíci, okolo dejte malé živlové svíce, vybraný kámen, váček a popsaný pergamen. Okolo oltáře vysypete kruh bílou solí, zapalte svíčky, otevřete kruh, přivolejte čtyři živly a vybranou bohyni či boha. Nejprve poděkujte za vše, co vám bylo dáno, pak 3x přečtěte text z pergamenu a představujte si svou cestu a ochrannou sílu, která se vlévá do vašeho kamene. Kouzlo ukončíte slovy:
„Toto je vůle má a tak se staň!“
Po ukončení kouzla /věnujte mu alespoň 15 minut/, uzavřete kruh a všem poděkujte. Nechte svíce v klidu dohořet – nesfoukávat, pokud byste je museli uhasit, použijte zhášedlo – pak ukliďte oltář, do váčku vložte polodrahokam, váček zavažte a hlavně si ho nezapomeňte doma, uložte ho do kapsy a noste ho po dobu cesty u sebe. Zapište si rituál do Knihy stínů, mlčte a čekejte. Zbytky svíček a vyhořelé zápalky zakopejte do země a poděkujte jí za pomoc. Pergamen s popisem cesty spalte a poděkujte ohni za pomoc. Nakonec rozfoukejte po větru popel z pergamenu a zbytek soli, poproste živel vzduchu o pomoc a poděkujte. Kouzlu je ale třeba pomoci i tím, že budete dodržovat pravidla silničního provozu, zajistíte si pojištění a budete na cestách opatrní – jen si věřte a nezapomeňte – jakékoliv pochybnosti kouzlo ruší!

Krásné letní dny, šťastné cesty a návraty vám přeje

Věštírna Květy Fialové

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA