cena hovoru je 50 Kč za minutu

Magický oltář

Oltář sloužil od nepaměti jako prostor k navázání kontaktu mezi naším světem a tajemným světem bohů, či jiných přírodních sil. Při posvátném rituálu docházelo k průchodu do jiných dimenzí a k výměně energií. Snad každý národ měl v minulosti svoje posvátná a magická místa – nejlepší místo pak bylo vyhrazeno pro oltář. Často to bylo místo, které určil šaman nebo prostor, kam dopadal první paprsek slunce při letním či zimním slunovratu. Při samotném rituálu, který měl např. zajistit úrodu, přivolat déšť apod., byly oltáře vyzdobeny posvátnými předměty a bohům či duchům byly přinášeny nejrůznější dary, nejen zvířata, květiny či jídlo, ale i lidské oběti, které byly často rituálně snědeny, jak dokazují archeologické nálezy. S příchodem křesťanství se oltář přestěhoval do kostelů a chrámů, kde dodnes zaujímá nejčestnější místo.

Jak má ale vypadat oltář dnešní čarodějky?

Oltář může být pevný nebo přenosný. Přenosný oltář se obvykle zřizuje jen pro provedení určitého kouzla, často bývá v přírodě - důležité je zvolit klidné a osamělé místo, kde vás nikdo nebude rušit. Trvalé oltáře je nejlépe umístit u zdi směrem na sever a stejně jako u přenosného oltáře, je nutné si zvolit místo, které bude určené jen pro vás a kde budete naprosto nerušeni. Jako oltář může posloužit stůl, vršek skříňky, ale i dřevěná police.

 A jaké magické pomůcky budete potřebovat?

1. Athamé oboustranná rituální dýka - zastupuje živel ohně a jih – je symbolem muže a kříže, který zahání démony.

2. Hůlka – je symbolem vzduchu a východu – využívá se při některých kouzlech k otvírání magického kruhu a směřování energií.

3. Oltářní soška nebo kámen – zosobňuje zemi a sever - můžete použít oblíbenou sošku nebo kámen /takový, který pro Vás něco znamená/, samozřejmě můžete použít obojí.

4. Pentagram – také je nazývaný pentákl nebo muří noha – je prastarým ochranným symbolem a energetickým zářičem. Vždy jej umístěte špičkou vzhůru – zesílí magickou energii.

5. Pohár – evokuje posvátný grál a živel vody, zastupuje západ a představuje ženu – bohyni – posiluje cit, intuici a plodnost. Pohár může být kovový, dřevěný, ale pokud chcete používat při rituálech víno nebo vodu, je nejlepší pohár skleněný, který můžete umýt.

6. Svíce – jedna z nejdůležitějších magických pomůcek, podporuje element ohně. Na zasvěcení oltáře použijeme stříbrnou svíci – po zapálení svíci nikdy nesfoukávejte – to by byla urážka živlu ohně, pokud nemůžete nechat svíci dohořet, použijte dusítko.

7. Sůl – je rituálním prostředkem očisty, představuje zem, životní sílu a energii. Zahání temné síly, používá se při milostné magii a rituálech, kde pomáhá vytvořit ochranný kruh. V dávné minulosti sůl sloužila jako cenné platidlo.

Ostatní pomůcky:

8. Kniha stínů – je tajný deník každé čarodějky. Knihy stínů, zvané grimoáry, byly ve středověku cennými magickými knihami, kde byly zaznamenány nejen různá kouzla a rituály, sloužící k přivolání často i temných sil, ale i nejrůznější recepty, kresby bylinek a různé rady. Často se dědily v ženské linii. Zapisujte si do Vaší tajné magické knihy vše, co považujete za důležité, občas se ke svým zápiskům vraťte, zkuste se na ně podívat z odstupu a případně dopište poznámky a poznatky, které jste získala.

9. Péro – obstarejte si péro nebo tužku, kterou budete používat pouze při magické činnosti na zapisování záznamů do knihy stínů či při psaní přání na čistý bílý papír.

Zasvěcení oltáře:

Zvolte si vhodný den – úplněk nebo novoluní, vykoupejte se a vezměte si čistý a pohodlný oděv. Na umytý a vyčištěný oltář /použijte čistou vodu s rozpuštěnou solí/ rozložte oltářní předměty: do středu položte pentagram a stříbrnou svíci, na sever patří kámen a soška, na východ položte hůlku, směřující ozdobným koncem na sever, na západ dejte pohár a na jih athamé. Takto vytvořený oltář je třeba zasvětit a požehnat – nejprve vysypte ochranný kruh bílou solí, pak vezměte athamé, vyznačte a otevřete kruh, dejte athamé zpět na místo a zapalte svíci.

Pak odříkejte text
„Otvírám posvátný kruh a volám tě ohni, volám tě země, volám tě vzduchu, volám tě vodo – volám vás všechny 4 živly na pomoc při zasvěcení tohoto oltáře – očišťuji jej a zasvěcuji. Volám Tě, Velká matko a prosím Tě o požehnání tohoto oltáře. Tento oltář je tímto spojen se 4 živly a Velkou matkou. Teď je požehnaný a připravený pro mě a má kouzla.
Staniž se!“

 Text odříkejte 3 x a přitom si představujte energii, která Vás obklopuje jako velkou bílou zářící kouli, která zahalí oltář i Vás a nabije všechny předměty, oltář i Vás magickou silou. Po skončení obřadu poděkujte Velké matce, všem světovým stranám a pomocí athamé uzavřete kruh a nechte dohořet svíci. Samozřejmě si můžete zvolit vlastní text a oltář zasvětit Vaší vlastní bohyni či bohu – pouze pokud chcete zasvětit oltář vílám, nepoužívejte kovové athamé, jen dřevěné nebo kostěné. Po skončeném rituálu uložte všechny pomůcky do speciální krabice a použijte je při novém rituálu, pokud chcete nechat oltář na místě, udržujte ho v čistotě a s úctou se o něho starejte. Použijte Vaši knihu stínů a péro a vše si zapište, jinak o všem mlčte. A jak máte správně kouzlit? Tak to se dozvíte příště.

Věštírna Květy Fialové

 

 

 

 

 

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA