cena hovoru je 50 Kč za minutu

Kudy chodí, tudy léčí - Mirka, výklad tarotu

KOPŘIVA – KUDY CHODÍ, TUDY LÉČÍ A CHRÁNÍ
I já přispěji, jak se říká, svojí troškou do mlýna a rozšířím náš Kopřivový seriál a předám vám nějaké své zkušenosti a rady, které se osvědčily mně i mým přátelům a známým.
Jak již psaly mé kolegyně, z kopřivy se dají připravit dobré a zdravé nápoje a pokrmy, protože pokud kopřivu užíváme vnitřně, čistí nás a má blahodárné účinky pro náš organismus. Ale jak všichni víte, nic se nemá přehánět, takže se spolu podíváme, jak nám může kopřiva naopak pomoci zvenčí.
Uděláme si spolu nejprve několik nenáročných ochranných rituálů.

kopriva
1. PROKLETÍ
Pokud máte pocit, že jste prokletí, naplníme si sáček sušenou kopřivou a nosíme ho stále při sobě.
2. ZLO
Cítíte se být obklopeni zlem? Není nic jednoduššího, než natrhat kopřivy, vhodit je do ohně a nechat úplně spálit.
3. STRACH
Pokud vás ovládá neustálý strach, smíchejte sušenou kopřivu s řebříčkem, dejte do hadrového sáčku a noste všude s sebou, ideálně zavěšené na krku, ale není to podmínka. Uvidíte, jak vás za nedlouho strach opustí a sebevědomí se vám zvýší tak, jak si to teď neumíte ani představit.
4. NACHLAZENÍ
Pokud máte doma někoho nemocného, naplňte sáček kopřivou a dejte ho dotyčnému pod polštář. Nebo zalijte čerstvou kopřivu pěti litry vody a nechte 12 hodin louhovat, poté sceďte, ohřejte a nalijte do koupele tak, aby měl nemocný člověk hrudník nad hladinou. Toto skvěle pomáhá při nachlazení.
5. OCHRANA RODINNÉHO KRBU
Ti z vás, kteří máte dům, určitě si z každé strany vysaďte alespoň jednu kopřivu kolem domu, protože kopřiva má mimořádně silné ochranné účinky. Pokud bydlíte v bytě, zasaďte alespoň jednu kopřivu do truhlíku na venkovním parapetu. Zavěste svazky kopřiv i sem tam po bytě nebo domě, odráží to nepříznivé vlivy, které k vám pronikají z okolí, a navíc toto odpuzuje otravný hmyz, se kterým se nejvíce potýkáme právě v období jara a léta.

To bylo v kostce několik rad pro naši ochranu a nyní tady mám radu pro zahrádkáře:
PŘIPRAVTE SI KOPŘIVOVOU JÍCHU
Do velké umělohmotné nádoby napěchujte zhruba do dvou třetin kopřivy, zalijte vodou přibližně 10 centimetrů pod okraj. Potom přiklopte víkem tak, aby pronikal do nádoby vzduch, ale skulina musí být malá, aby se zabránilo přístupu ptáků a hlodavců. Nádobu umístěte někam do odlehlého kouta zahrady, protože jícha dost zapáchá. Každý den pořádně promíchejte a až začne pěnit, je hotová a vy můžete začít s hnojením. Ideálně 1x týdně před zaléváním nebo před deštěm nalijete ke kořenům rostlin čtvrt až půl litru tohoto úžasného biohnojiva a můžete se zárukou očekávat pěstitelské úspěchyJ. Kopřiva je vhodná pro všechny rostliny a stromy, můžete ji přidávat do kompostu a mj. odpuzuje mšice.
Ještě nesmím zapomenout na ty, které trápí PADÁNÍ VLASŮ.
V dnešní době plné stresu, spěchu a nesprávné životosprávy mnohé z nás stále častěji trápí padání vlasů. Vyrobte si doma tinkturu, která padání vlasů zastaví.
Do sklenice dejte jednu lžíci řezaných kopřivových listů, zalijte třemi lžícemi alkoholu, uzavřete a nechte 14 odstát na slunci. Poté přefiltrujte, zřeďte čtvrt litrem vody a tímto roztokem si pravidelně masírujte pokožku hlavy. Toto je velice účinné. Nejen, že vlasy přestanou padat, ale zhoustnou a budou rychleji růst.
Přeji vám, ať si z kopřivy vezmete to nejlepší a ať vám všem pomůže.

MIRKA – výklad karet online, Tarot

 

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA