cena hovoru je 50 Kč za minutu

Kouzlo - odváto větrem

S posledními listopadovými dny definitivně končí podzim a začíná přicházet zima. Pro nás nastává adventní čas čtyři týdny před štědrým večerem a čas čekání na nejkrásnější svátky v roce je vyplněn přípravami, pečením cukroví, velkým úklidem a někdy možná i zbytečným stresem. Protože však mají Vánoce pohanský původ, zkusme se vrátit do dávných časů, kdy lidé s úzkostí pozorovali krátící se dny i ubývání zásob a jejich jedinou nadějí byl návrat slunečního boha. Prvním důležitým dnem byl 30. listopad, dnes jej slavíme jako svátek sv. Ondřeje, ale pro naše pohanské předky byl svátkem mužské síly a sexuality, nocí, kdy se věštilo na lásku, smrt, počasí i zdraví. Tuto magickou noc navštěvovali náš svět hrůzostrašní démoni, kteří měli otevírat bránu zimě. Dalším velkým dnem byl 13. prosinec – dnešní svátek sv. Lucie. Lucky, bíle oděné dívky a ženy, přinášely do domů požehnání, větvičkami vymetaly zlo, nemoci a škodlivé duchy. Celý den se ženy nesměly dotknout kolovratu – tento zvyk se vysvětluje tím, že předení bylo vyhrazeno Nornám, severským sudičkám, které spřádaly niť osudu – Urd byla minulost, Vernandi přítomnost a Skuld určovala budoucnost a také rozhodovala o smrti – v osudový okamžik přestřihla nit života. Po této očistě lidé už jen očekávali zimní slunovrat a každý den si připravili jedno polínko na velký oheň. Dnes se sice nebojíme, že by nám došly zásoby, ale nedostatek sluníčka, brzké stmívání, mlhy i podzimní přeháňky v nás mohou vyvolávat smutek, můžeme se cítit unavení a zablokovaní. K tomu se snadno přidají i stresové pocity, že vše nezvládáte, že věci nejdou tak, jak chcete. A tak možná nastal čas na naše kouzlo, které vám pomůžete zahnat vše špatné, zažene temnotu a nastartuje vás do pohody.

Co budete potřebovat?
Velkou modrou svíci
4 malé modré živlové svíčky (mohou být i čajové)
pergamen
sušené byliny na magickou koupel: levandule, rozmarýn, skořice a tymián – jedna velká lžíce od každé bylinky (lékárny a prodejny bylinek)
mořskou sůl
pohár s čistou pitnou vodou
ohnivzdornou nádobu a zápalky
magickou modrou sůl – symbolizuje element vzduchu, který odvane vše stagnující a špatné
(v ezoterických prodejnách)

Kouzlo odváto větrem je kouzlo odklínací, které je třeba provést za Novoluní

Nejprve si připravíte všechny potřebné pomůcky a bylinky, pak uvařte velký hrnec vody, do kterého vhodíte bylinky a devět lžic mořské soli, vše nechte projít varem a přeceďte. Zatímco váš lektvar chladne, připravte si oltář, na pergamen napište vše, co vás trápí a čeho se chcete zbavit. Připravte si koupel a do vany vlijte bylinky se solí (pokud používáte sprchu, tak se závěr polijte odvarem.) Vykoupejte se, umyjte si vlasy a přitom si vizualizujte, že se váš život mění, odchází vše špatné a stagnující, co vás blokuje. Oblečte si pohodlný oděv a na pergamen napište své přání – na pomoc si přivolejte bohyni Hekaté – řeckou bohyni, která je vládkyní Měsíce a tajemných sil.
Pozor: kouzlo provádíte na vlastní nebezpečí, zabezpečte prostor před ohněm a neodcházejte pryč od dohořívajících svíček!!!
Pokud máte vše připravené, můžete začít. Připravte si oltář, do středu umístěte modrou svíci, okolo dejte malé živlové svíce, pergamen a pohár s vodou. Okolo oltáře vysypete kruh modrou solí, zapalte svíčky, otevřete kruh, přivolejte čtyři živly a bohyni Hekaté. Nejprve poděkujte za vše, co vám bylo dáno, pak třikrát přečtěte text z pergamenu a představujte si váš nový život osvobozený od všeho, čeho se chcete zbavit. Představujte si, že do vašeho poháru proudí mocná energie, která zahání temnotu a přivolává světlo. Kouzlo ukončíte slovy: „Toto je vůle má a tak se staň!“ Po ukončení kouzla (věnujte mu alespoň 15 minut), uzavřete kruh a všem poděkujte. Vezměte pergamen a zapalte jej v nádobě, až shoří na popel, pak vypijte vodu z poháru, vezměte do dlaně popel a jděte ven. Popel nechte rozptýlit větrem, pokud je bezvětří, otáčejte se v kruhu a sfoukávejte popel. Pak poděkujte vzduchu za pomoc. Nechte svíce v klidu dohořet – nesfoukávejte, pokud byste je museli uhasit, použijte zhášedlo – pak ukliďte oltář a zapište si rituál do knihy stínů, mlčte a čekejte. Zbytky svíček, soli a vyhořelé zápalky zakopejte do země a poděkujte jí za pomoc. Vše špatné je pryč a váš život se mění k lepšímu – jen si věřte a nezapomeňte, že jakékoliv pochybnosti kouzlo ruší!

Krásný adventní čas vám přeje
Věštírna Květy Fialové

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA