cena hovoru je 50 Kč za minutu

Talent od Boha

Nejdřív jsem si říkala, že jsem si zase pěkně naběhla. Ale pokud něco zaregistruji a vzbudí to ve mně nějakou emoci, tak se mě to týká. A ono jo, vznikl tenhle článek.
Už léta si vybírám, čeho si chci všímat a čemu věnovat svou pozornost a zároveň svou energii. Takže nesleduji zprávy v televizi, ignoruji bulvární tisk, poplašné zprávy, hoaxy, městské legendy i pomluvy. A moje oči mají přísný zákaz i jen popatřit na diskusní fóra pod články na internetu. A stejně jsem se chytila!
Moc ráda sleduji na youtube zajímavé dokumenty a přednášky inspirativních lidí. Ve velké oblibě mám jednoho psychoanalytika, který v terapii používá šamanské metody a poutavě a srozumitelně hovoří o složitých tématech lidské duše. Pod videem byla diskuse a já se chytla.
A bylo to tam!
Jo, jo, jo, bylo to tam!
Pisatelka měla názor, klávesnici, a nebála se je použít. Literární klenot, který paní spáchala, byl dosti obsažný a tak vás nebudu zdržovat, a vydestiluji rovnou esenci. Byla zhruba tohoto znění:
„Svoloč parazitální! Já bych na ně vzala klacek (bombu, Bibli, basebalovou hůl, bludný balvan, bráchu co bydlí v posilovně… nechť laskavý čtenář dosadí libovolnou komoditu. Pozn. red.), a hnala to do dolů! Voblbujou chudáci lidi, co jim na to skáčou, jen z nich tahaj prachy. Kartářky a léčitelé tydlencty, jsou to jen ***** (zde laskavý čtenář doplní svou oblíbenou vulgaritku). Dyš už někdo něco fakt umí, tak je to dar vod Pána Našeho Ježíše a Boha tak za to nemá brát špinavý peníze! Ať vás sebere rakovina a dýmějovej mor, příživníci!“*
Ještě pár perel pisatelka nevěřícím vepříkům nasypala, ale moje úvaha je o úplně jiné hlouposti, než je zanedbané základní vzdělání.
V oboru alternativního životního stylu a vnímání světa se potuluju a cítím doma už hodně, ale opravdu hodně dlouho. Být na téhle vlně mi dává smysl, a proto tu jsem. Ale samozřejmě vnímám úskalí, nepohodlí, a jistá společenská omezení, která jsou daní za odvahu žít svou pravdu.
Na prvním místě jsou předsudky.
Forma žití, která se souhrnně dá nazvat jako ezoterická, je stále na okraji společnosti, v jakémsi ghettu. Přestože se obrovská spousta lidí otevřela zajímavým alternativám, jak vnímat svět, stále existuje politicky korektní model života, který je vnímaný jako ten „správný“. Tak nějak se daří třeba józe, pokud budeme vidět jen to, že je to jakési fyzické cvičení, archetypy se schovávají v postupech motivačních řečníků a koučů vrcholných manažerů, ale jinak je to bída.
Máte emocionální blok v požívání masa, protože milujete svobodná zvířata, jste podezřelí. Vaše přesvědčení o úctě k životu druhého člověka je silnější než vlastenectví, jste nebezpeční. Nechcete se podílet na sycení umírajícího systému společnosti a využíváte práva nejít k volbám a ignorovat existenci politického uspořádání, jste zabedněný kazisvět. Máte duchovní zážitky, meditujete, věříte tomu, že život máte ve svých vlastních rukách, jděte se léčit. Vnímáte život z vyšší perspektivy, našli jste svůj dar, dělíte se o něj a postavili jste na jeho realizaci svou profesi, zasloužíte si nahnat do dolu, dělat poctivou a práci, místo okrádání lidí, vy parazite tmářská!
Možná s vámi některé z těchto tvrzení rezonuje, možná to tak máte. A já se na vás vůbec nezlobím. Chápu to. V mém oboru se skutečně uchytila spousta podvodníků, manipulátorů a zlodějů, kteří si skrze nesrozumitelná slova, vlastní charisma a znalost manipulačních technik získala vaši pozornost a posléze vás zklamala. To ale neznamená, že svět, který se snažili předstíraně reprezentovat, je omylem. Podvodníci byli a budou. Budou do té doby, než budeme natolik zkušení a vzdělaní, abychom jejich podvod s úsměvem odmítli.
Jenomže normální, každodenní člověk nemá žádnou metodu, jak posoudit tvrzení „duchovního“ protějšku. Protože ho to nikdo neučil. Nikdo tu vědomě a cíleně nepečuje o intuici, nepatří k hlavnímu vzdělání komunikace s duší, se sebou samým. Neučíme se věřit svým pocitům, o duchu se hovoří jen v čajovnách, na seminářích, které se týkají pár jedinců.
Rozdělujeme materiální a duchovní život a věříme, že jsou to neslučitelně odlišné přístupy k žití. Snažíme se ochránit společnost před tmáři tím, že je odmítáme. Popíráme, že existují. A tím bereme lidem šanci rozpoznat, co je dobré a co ne. Jsme nevzdělaní. V duchovní sféře rozhodně.
Tahle společnost vytváří předsudky a vědomě pěstuje odpor a nedůvěru k reprezentantům ezoterického vnímání světa. A činí tak opravdu rafinovaně – ukáže na peníze. Peníze zajímají totiž každého.
Tak to byl kratičký úvod a už jsme tam.
„Tydlencty podvodníci z vás jen tahaj peníze. Za dar se prachy prostě neberou.“
Pokud má léčitel, věštec, duchovní terapeut, šaman, vykladačka karet, duchovní schopnost, je to dar od Vesmíru, ale věřte mi prosím, že ho nedostal zadarmo a nestalo se jen tak. Literatura uvádí případy, kdy do jednoho uhodil blesk, a ta osoba získala mimořádné schopnosti, fajn, já tomu věřím, ale ze svého okolí nikoho takového neznám. „Dar“ který člověk nadaný velkými schopnostmi získal, se zpočátku žádným darem nezdál. Opravdovým osobnostem nabídl Život přijetí daru, který si musel setsakramentsky odpracovat. Skutečné osobnosti se staly léčitely, znalci, věštci po letech, kdy je trápily nemoci, existenční potíže, vztahové karamboly, deprese, pochybnosti o sobě samém a tíseň bytí. Dobrý léčitel je člověk, který se dlouhou dobu ocital v tísni a zoufalství, našel z něj cestu a nyní ji nabízí jako možnost ostatním.
Velký šaman se pozná v kmeni podle délky utrpení, kterým si sám prošel. Vlastním trápením prošlapal cestu, která ho stála energii, úsilí, zmatek, a v současnosti věřte mi i spoustu peněz, než dospěl k modelu, který může nabídnout bližnímu svému, jako formu k řešení. Pokud svému terapeutovi zaplatíte rozumnou částku za sezení, neplatíte jen čas za hodinu, platíte za jeho utrpení, kterým prošel on, a vy už nemusíte. Vaše peníze jsou daní za to, že někdo kráčel cestou, kterou vy sám už jít nemusíte.
Svůj dar od Boha má každý z nás. Záleží jen na tom, jestli se odvážil jej rozvíjet. Jeho práce na kultivaci daru si zaslouží ocenění.
Karel Gott dostal dar muzikálnosti. Rozvinul jej pílí, tvrdou prací, osobním nasazením, obětí v soukromém životě.
Přijdete ke Karlu Gottovi s prohlášením „máš talent, který ti daroval Pánbůh, tak naval tři lístky na koncert?!?“
Jan Tříska byl geniálním shakespearovským interpretem dramatických postav. Asi byste neměli odvahu říct mu „ Zahraj Leara vole, máš to vod Pámbíčka, tak se smekej“.

    „Bramboro, ty máš talent na vaření, dal Ti ho Pánbu, koukej vysmeknout tři štandle knedliků, máš to z vrchu, tak nečekej, že budu cálovat“
Víte, i Brambora zažila spoustu peripetií, než pochopila, že dokonalý knedlík, který chutná jako mana nebeská, je její poslání, kterým naplní žaludky, očekávání a následnou spokojenost jejich zákazníků. Než začala své knedlíky a jejich přítomnost v jejím životě milovat. A svou existenci tvůrkyni dokonalého knedlíku jako svůj dar.
Prosím, respektujte naši práci, nedostali jsme ji zadarmo. Prošlapáváme cesty, které vás děsí. My si také vážíme vašich cest. Obohacují nás.
Když knedlíky, tak s láskou!
*Pisatelka nepoužila termín „dýmějový mor“ ale neodolala jsem pokušení :-)Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA