cena hovoru je 50 Kč za minutu

Jídelníček pro znamení Berana

Obecnou charakteristiku znamení Berana jsme si přiblížili v jiných článcích, dnes se podíváme na vhodnou stravu. Beran je prvním znamením Zvěrokruhu. Má pod patronátem hlavu, především její horní polovinu, pak oči a přeneseně také játra a žlučník. Tento předpoklad určuje i směr, kterým by se měla ubírat jejich výživa. Zdálo by se, že když je Beran stvoření ohnivé, tedy temperamentní, netrpělivé, vznětlivé, rychlé, horkokrevné, bude mu vyhovovat i takto charakterizovatelné jídlo. Ale ono je to tak, že Beran už v sobě dost horka má, nepotřebuje ho ještě dodávat ve stravě. To, co nás tedy zahřívá, zrychluje, prokrvuje a zvedá tlak, patří mezi potraviny, kterými by měl právě Beran ve výživě šetřit.
Mnoho Beranů trápí bolesti hlavy, opakující se migrény, suché oči, překyselení, poruchy činnosti jater a žlučníku. Je dobré, když se naučí pracovat s vnitřním přetlakem, který často zažívají. Pokud se hromadí, produkuje stres a od něj už je k onemocnění těla jen krůček. Beran je stvořeníčko nadšené, fascinované životem a světem, veskrze pravdivé a upřímné. Ne každému se ale poštěstí, že se narodí do přátelského vesmíru dospělých, že má štěstí na partnerský přístup rodičů. Spontánní človíček plný fascinace nad vlastní existencí se vykulí do světa a… narazí na systém. Systém, který mu dříve či později řekne „Nesměj se tak nahlas, šeptej, neukazuj prstem, mlč – doma ti to vysvětlím, seď, teď ne, ano je to tak, ale není zdvořilé to říkat… a o pár let později třeba „Ano, tvůj šéf je pitomec, to přece všichni víme. Co naděláš. Hlavně mlč!“ Oči, které si odvykly plakat, jsou suché a pálí. Vztek nad nespravedlností se usazuje v játrech, hněv dráždí žlučník. A hlava, která se ptá, proč člověk nemůže dělat to, co bytostně cítí jako správné, taková hlava moc bolí.
První dietetické doporučení pro znamení Berana tedy je – neboj se říkat svou pravdu. Budeš zdráv, Beránku milý.

A teď už konečně k té stravě.

Co Beranům škodí – veškeré pálivé a pikantní koření. Červené maso. Veškeré živočišné tuky kromě másla. Klasické kravské mléko. Tropické ovoce, dále zázvor, křen a přemíra česneku. Káva a tabák. Lihoviny a bílé víno. A ze všeho nejvíc lepek. Nemusíte mít přímo diagnostikovanou nesnášenlivost lepku, ale pokud jej ze stravy vysadíte úplně, za pár týdnů svůj zdravotní stav doslova nepoznáte.

Co Beranům prospívá – velké množství listové zeleniny, saláty, jarní cibulky, červená řepa, mrkev, celer, petržel… kořenová zelenina obecně, neboť podporuje pocit zakořenění a pomáhá duši se vtělit. Semínka, oříšky a ořechy, sušené neslazené ovoce. Sladkovodní ryby upravované na másle. Kmín, majoránka, kurkuma, bazalka, pažitka, pískavice, jitrocel a kontryhel. Ušlechtilé oleje – doslova zdravotní bombou je pro Berana olej z ostropestřce mariánského. Olej z dýňových semen. Kysané mléčné výrobky, zejména kefír. Obecně – Beranům prospívá co nejjednodušší jídlo, čím méně kombinací v jednom chodu, tím lépe.

Milovaní Berani, buďte zdrávi!
S láskou Noor
horoskop pro znamení horoskopu, výklad karet, jídelníček podle znamení horoskopu, horoskop zdarma na týden

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA