Indiánský horoskop a spojenci pro rok 2017

Vydra
20. ledna — 18. února
přibližně odpovídá znamení Vodnáře
Člověk Vydra je ztělesněním naděje. Snadno komunikuje a navazuje vztahy, je vynikající společník. Do všech činností se vrhá s nadšením a vždy brání slabé a znevýhodněné. Má mimořádný smysl pro spravedlnost a za své přátele bojuje do vyčerpání sil. Miluje výzvy a jejich zdolávání si užívá.
V roce 2017 Vydru provází LIŠKA
Esence: Chytrost, maskování a opatrnost
Buďte obezřetní, opatrní, nedávejte najevo, že víte, co se děje. Klidně si nasazujte smějící se lišáckou masku a předstírejte veselost a nezaujatost. Liška není velký ani zvláště silný tvor, jejím kladem a hřivnou je ale inteligence, mazanost a schopnost přežití v nepřátelském prostředí. Možná na vás letošní rok chystá štvanici, vy ale obratně jako šikovný žonglér pohazujte svými kartami, které necháte spatřit a hned zase zmizet. Jste chytřejší než ostatní, nesmíte to ale dát najevo. S trumfy počkejte až na okamžik velkého finále. Bavte se a nenechávejte se spoutávat povrchní morálkou, vždyť i ostatní by použili vašich zbraní, pokud by jim bylo dáno. Jestliže se ocitnete v neznámé situaci, neutíkejte, na chvíli se přizpůsobte a zvažujte své možnosti. Vaše spojenkyně vám umožňuje proniknout lží a falší, uvidět svět ve správném světle a také s tímto poznatkem naložit. V masce liščího kožíšku můžete zůstat sami sebou a přestát jakákoliv protivenství.

Vlk
19. února — 20. března
přibližně odpovídá znamení Ryb
Člověk Vlk je ztělesněním severu, noci, chladu a zimy. Je citlivý, citový a v komunikaci plachý. Jeho čelisti ale mají mimořádně ničivý stisk. Své emoce tají, miluje ale hluboce a stále. Odmítnutím vždy velmi trpí a může se opájet myšlenkami na pomstu. Spíše se však stáhne a poustevničí. Tajně touží po přátelství a sounáležitosti, stejně tak ale potřebuje velký díl volnosti.
V roce 2017 Vlka provází VLK
Esence: vůdcovství, rodina, jasný intelekt
Váš průvodce vám nyní dává sílu neoddiskutovatelné důvěry ve vlastní síly a hlas volání vaší duše. Věřte svým instinktům. To co cítíte jako správné, nyní skutečně správné je. Nemáte potřebu velet, máte potřebu vést, protože víte, že znáte cestu, která je správná. Cítíte hlubokou sounáležitost se svou smečkou, pracujete pro její dobro, i pro sebe v rámci své skupiny. Cítíte největší potenciál nejsilnějšího Vlka své rodiny i nejslabší místo nejmenšího z vás. Víte, jaké má smečka možnosti. Vědomí té součásti většího celku vám dává sílu, kterou vládnete. Čerpejte sílu a znalosti, které vám zanechali vaši předci. Je ten pravý rok zabývat se svými kořeny, seznamovat se se zapomenutými členy svého rodu. Odhalení dávných tajemství vás posílí a pomůže vám pochopit vaše speciální osobní dary, se kterými jste přišli na svět. Dokážete přemoci své strachy a omezení, přerostete pocit diskriminace a vyděděnosti. Skvělý čas pro nalezení osobního pokladu při práci pro společenství.

Sokol
21. března — 19. dubna
přibližně odpovídá znamení Berana
Člověk Sokol je ztělesněním vítězství. Je vysoce morální a svobodomyslný, schopen bleskové reakce a změny směru. Často stojí v čele skupin, nebo projektů. Umí se také opájet vlastním úspěchem a svou velikostí. V lásce je nedůvěřivý a žárlivý, potřebuje si být jistý láskou protějšku. Zradu a lež trestá nesmiřitelně a tvrdě.
V roce 2017 Sokola provází KENTAUR
Esence: proměna, sebepoznání, vysvobození
Pokud potřebujete léčení v jakékoliv oblasti svého života, právě nastal váš čas. Pakliže jste ochotni podívat se do tváře svému stínu, zpracovat jej a vyjít z ohně přetvoření silnější a životnější, jste připraveni vstoupit do dobrodružství nastupujícího roku. Kentaur, muž-kůň vás oddaně vezme na hřbet k cestě do světa chaosu, stínů a mlhy, aby vás pronesl krajinami šedých par ke světlu nového, vědomějšího života. Potkáte se zde s vlastní pudovostí, s polohami sebe sama, které vás děsí a překvapují, pomůže vám s přijetím nejzazších aspektů vlastní osobnosti a aniž by soudil, donese vás na vlastním hřbetě až na konec tunelu – ke světlu opravdového života. Zdá se, že Sokola čeká náročný rok. Dobrou zprávou je, že se jej uvolil ujmout jeden z nejsilnějších spojenců bájného světa, mocný Kentaur. Kentaur ví, že vše, co se vám děje, je projekcí vašich vnitřních obrazů. Pomůže vám odhalit původ těchto vizí a přeformulovat je tak, aby se vaše realita stala realitou vašeho skutečného určení. Abyste mohli žít život, jenž je vás hoden.

Bobr
20. dubna — 20. května
přibližně odpovídá znamení Býka
Člověk Bobr je ztělesněním odpovědnosti. Je skvělý stratég, činorodý, pracovitý, vynalézavý a zručný. Jeho základní potřebou je jistota. Citová, materiální, jakákoliv. I vztahy buduje pečlivě, dlouho a na jistých základech. Má smysl pro praktičnost a šetrnost. Partneři mu občas vyčítají těžkopádnost, ti zkušení dokáží ocenit mimořádnou stabilitu.
V roce 2017 Bobra provází VEVERKA
Esence: radost ze života, komunikace, sdílení
Pro člověka ve znamení solidního Bobra připravil rok 2017 skutečně velkou výzvu. Projevit nevinnou, spontánní a dětskou radost z vlastního bytí, vlastní existence. Veverka je neocenitelným spojencem v čase velký zvratů a změn. Nabádá vás, abyste šikovně a zvědavě stejně jako ona rozlouskli každý oříšek, kterých vám letošní rok nadělí víc, než Vincek Popelce. Pokud vám do života vstoupila Veverka, jste vyzváni k většímu otevření se. Hbitá a čilá Veverka dokáže proskakovat světy, téměř neviditelně, nenápadně a mysticky, přitom si ale zachovává lehkost a radost nezatížena zbytečnou vážností mysticismu. Pátrá, sleduje, ukládá do paměti a střádá vědomosti do zásoby pro časy, kdy jich bude potřeba. S veverčinou pomocí se vám prostě nevyhnutelně podaří vše, do čeho se pustíte. Ucítíte, kdy je prostor a čas pro nevinnou dětskou hru a kdy je potřeba uplatnit znalosti, vědomosti a informace, které jste se stejnou lehkostí nasbírali a nastřádali. Budete si naprosto jisti, kterou cestou se máte dát a jaké kroky zvolit. Veverčina pomoc má jen jedinou podmínku – musí vás to bavit. Musíte si život užívat. Jinak se do vaší bytosti nemůže dostat. Kdykoliv se uvolníte, kdykoliv se budete smát, kdykoliv budete šťastni z faktu, že žijete, že jste na světě, Veverka hovoří ve vás a skrze vás.

Jelen
21. května — 20. června
přibližně odpovídá znamení Blíženců
Člověk Jelen je ztělesněním prozíravosti. Představuje tajemné dávné přírodní síly. Bývá tiše moudrý a dokáže hovořit mimořádně inteligentně. Vládne skvělou intuicí. Působí vznešeně a přitom sympaticky. Rád se toulá a stejně rád se vrací tam, kde mu jednou bylo dobře. V lásce vyžaduje oddanost a stálost. Je člověkem skvělých nápadů, do cíle je ale ne vždy dotáhne.
V roce 2017 Jelena provází LEV
Esence: teplo, očistný plamen, klidná síla
Impozantní, majestátní a vznešený Lev je symbolem slunce a života samého. Pokud se vás uvolil provázet Lev na vaší cestě životem, jste jím vyzváni, abyste projevili důstojnost a hrdost celé své bytosti. Lev vám již nedovolí, abyste se podceňovali, podráželi si nohy nedostatkem sebevědomí a sebelásky. V uznání vlastní existence, její nádhery a velikosti je veliká pokora. Dostane se vám lekce, že falešná skromnost, vyplývající ze strachu a úzkosti je maskovanou zoufalou touhou po uznání. Předveďte sebe a svůj život v celé kráse a mohutnosti – ne, to není pýcha ani egoismus, to je poděkování životu jako takovému, to je úcta před něčím vyšším, před samým Stvořitelem. Cožpak to, co vás stvořilo, tvoří nedokonalost? Teď je čas to pochopit a také plně uchopit. Už nemrhejte silami na výmluvy, vysvětlování, proč něco nejde, už nemařte svůj čas čekáním, nebo ustupováním, rozptylováním se názory druhých. Jednejte ze svého středu. Učte se klidu a jemné koncentraci. Kralujte svému srdci, sami sobě a svému prostoru. Jste silní, jste moudří, jste autorita. A nyní se tak i projevte.

Datel
21. června — 21. července
Přibližně odpovídá znamení Raka
Člověk Datel je symbolem trpělivosti. Oplývá taktem, jemností a diplomacií. Je romantický, oddaný, přátelský a vždy láskyplný. Usiluje o harmonii, mír a dobré vztahy. Vynikající rodič, chápavý a trpělivý. Empatický a tichý citový partner. Svými city a oddaností může své drahé poněkud dusit. Svou péči má tendenci trochu přehánět.
V roce 2017 Datla provází KACHNA
Esence: důvěra, rovnováha, teplo
Kachna přináší do vašeho života nenápadnou, ale velmi důležitou a nikým jiným nenahraditelnou energii. Je symbolem rodiny, plodnosti a blahobytu. Také krásy a těla a péče o ni. Kachna vás učí o souvislostech těla, duše a ducha. Učí o principech příčiny a následku. Pomáhá vám volit činnosti, myšlenky a vibrace, které se velmi brzo projeví jako žádaná a chtěná realita. Kachna svou pracovitostí, pečlivostí a důsledností neustále upozorňuje na vše, co už máte, čeho jste dosáhli a co znamenáte. Pomáhá vám tyto věci spatřit a nabádá vás k tomu, abyste neustále oceňovali svého dosaženého úspěchu. Sami brzo poznáte, že uznáváním svého bohatství tvoříte jakoby mimochodem bohatství další a další. Něžná Kachna o vás pečuje a zahání strach a paniku, pokud se vetřou do vašeho života. Klidní vaši nervozitu a upozorňuje na druhou stránku věci, která je vždy přítomna. Žádejte její pomoc, pokud jste dezorientovaní, vyděšení, nebo bez naděje. Pod jejím vedením uvidíte svou sklenici vždy poloplnou.

Losos
22. července — 21. srpna
přibližně odpovídá znamení Lva
Člověk Losos je ztělesněním sebevědomí. Má mimořádnou sílu osobnosti, energii vůdce a náčelníka, esenci válečníka. Nic ho nezastaví, nepřítel, nepřízeň osudu ani jiná překážka. Žije naplno až do úplného vyčerpání. Občas propadá pocitu nadřazenosti a své pravdě věří bez výhrad. Opravdová láska z něj dokáže udělat oddaného životního partnera a rodiče.
V roce 2017 Lososa provází TYGR
Esence: nadšení, tvůrčí síla, vzpoura
Pro člověka narozeného ve znamení Lva dle západního horoskopu, nastávají časy doslova báječné. Tiše jako dobře namazaná pružina, a silou vodopádu vskočil do vašeho života Tygr. Přináší vám sílu, divokost, vzpouru a také ochranu. S ním přichází čas změn a intuitivních nápadu, již zralých k realizaci. Je nějaká oblast, kde se cítíte být jako v kleci? Máte chuť bořit stěny vězení, zakousnout se bubákovi Omezení do šíje a zalomit mu vaz? Tak přesně proto k vám přichází Tygr. Symbol panovníka a mužné dominantní síly. Učí vás přetransformovat emoci vzteku a zlosti do tvůrčí vůle k postupu a růstu. Tygr vám umožní dosahovat. Získávat, mít, být tím, čím se již dávno cítíte. Jít za ohněm pravého života, zbavit se strachu, omezení, zklamání a vzteku z uvěznění ve hmotě, která se vždy nechová, jak potřebujete. Tygr chrání vaše teritorium a zároveň vám i ukazuje, kde je a kam sahá. Nedá dopustit na váš prostor, a učí vás respektu k prostoru druhých. Navzdory všem protivenstvím vám pomůže vybudovat v džungli chrám vaší duše. Projevujte mu úctu, protože tahle nezkrotná a silná šelma si vás zvolila. Zcela dobrovolně.

Medvěd
22. srpna — 21. září
přibližně odpovídá znamení Panny
Člověk Medvěd je ztělesněním síly. Oplývá nekonečnou neohrožeností, samostatností a silnou sexuální přitažlivostí. Nemá potřebu se předvádět, jeho klady jsou zřetelné a viditelné. Nerad pracuje a žije pod tlakem času, pak může dělat chyby a ztrácí se sám sobě. Je rozumný a praktický, náročný až tvrdý. V lásce si nedůvěřuje, je za ni však nezvykle vděčný.
V roce 2017 Medvěda provází HUSA
Esence: čistota, věrnost, spolehlivost
Člověk Medvěd, je v západním horoskopu narozený ve znamení Panny. Málo spojenců je mu proto tak blízkých, jako je čistá, veselá a spolehlivá Husa. Vstoupí-li vám do života Husa, nabádá vás, abyste zachovali věrnost sami sobě, svým pravdám a své intuici. Esence znamení Panny a Husy jsou si velmi podobné, budete si velmi dobře rozumět. Pomáhá vám být sebou samým, případně se znovu vrátit k vaší pravé esenci, pokud jste se sami sobě poněkud ztratili. Ukazuje vám, lidem jemným a ne vždy průbojným, jak vzít život do vlastních rukou bez ohledu na okolnosti a názory druhých lidí. Husa je rovněž strážcem domácího krbu, to je vám jistě blízké. Pod vlivem a s pomocí Husy se vaše „domácí práce“ dostávají do úplně jiného světla a především vám váš spojenec zprostředkuje uznání a vážnost za všechny ty drobné a tak samozřejmé úkony. Husa umí dát i těm nejobyčejnějším pracím a činnostem vyšší smysl a mystičnost v hloubce a významu. Pomůže vám v péči o sebe sama, partnera, rodinu a společenství, do kterého náležíte. Dá vašemu osudu zaslouženou úctu a uznání. Povýší vás na bohy a bohyně rodinného krbu. Vždycky jste byli strážci plamene, a nyní uvidíte, jaký dar v této roli spočívá.

Havran
22. září — 22. října
přibližně odpovídá znamení Vah
Člověk Havran je ztělesněním intelektu. Dokáže se vám podívat až na dnu duše a uvidět, co sami o sobě ani netušíte. Havran je znamením léčitelů a šamanů. Žije pro ideál a dokáže pro něj strhnout masy. Je velice kreativní a novátorský. V lásce je podivuhodně nekomplikovaný, dětsky upřímný a veselý. K partnerovi tolerantní a chápavý.
V roce 2017 Havrana provází KOČKA
Esence: nezávislost, svoboda, šestý smysl
Kočka je symbolem radosti a lásky, patronkou léčivých mastí a rituálů krásy, proto je i představitelkou mocných léčebných sil. Je považována za zvíře magie a věštění, strážkyní neproniknutelných sil a tajemství. Kočka je mistrem meditace. Zkušená průvodkyně duše, mrštně se proplétající světy i planinami. Propůjčí vám mimořádnou dávku šestého smyslu a vybaví vás anténami, schopnými zachytit signál čisté pravdy. Dovede vás na místa léčivá, kde se stejně jako ona sbalíte do klubíčka při čerpání uzdravující síly, a umožní vám vyhnout se zónám negativních energií. Vede vás po správných cestách, aniž byste o nich museli uvažovat rozumem. Přítomnost Kočky ve vašem životě svědčí o tom, že potřebujete odložit svůj pohled na to, co považujete za realitu a pustit se cestou intuice, jako byste pokládali loďku na řeku. Rovněž vás nabádá podívat se na dávné bloky a programy, které omezují vaši budoucnost a kladou pasti úspěchu, blahobytu a zdraví. Vyhledejte terapeuta, choďte na přednášky a semináře, najděte si kosmetičku, nebo maséra. Nechávejte se hýčkat a vybírejte si pro sebe jen to nejlepší. Meditujte, poslouchejte klidnou hudbu, zapalujte svíčky, vykuřujte vzácnými vůněmi svůj domov. Pokud jste čekali na podnět k duchovnějšímu a mystičtějšímu životu, právě přišel. Přišla Kočka.

Had
23. října — 22. listopadu
přibližně odpovídá znamení Štíra
Člověk Had je ztělesněním intuice. Hmotný všední svět jim mnoho neříká. Žijí pro sebe a svůj tajemný svět. Mají zázračnou schopnost odhalovat tajemství. Jeho životní postoj je jaksi černobílý, pohybuje se mezi extrémy velkých pravd. Nerozumí slabosti a pro lež nemají žádnou omluvu. Milují stoprocentně oddaně a totéž očekávají od partnera.
V roce 2017 Hada provází SLON
Esence: trpělivost, moudrost, stabilita
V některých kulturách je Slon považován za mystické zvíře, nesoucí na hřbetě celý svět. Pakliže do vašeho života vstoupil Slon, znamená to, že se vám otevírá obrovská síla poznání pozemských mystérií. Přináší vám pocit lásky k vlastnímu stvoření, k bytostem Všehomíra a také jemný a něžný soucit. Velké uši Slona jsou jako stvořené k citlivému naslouchání. Učí vás přiblížit se k srdci svých drahých nasloucháním slov i hlasu mezi slovy. A stejně tak, pokud potřebujete prožít stav důvěřivosti a přijetí, poskytne vám Slon veškerou svoji pozornost a napojení. Slon vám přináší veškerou svou podporu, abyste se na světě a ve svém těle cítili co nejlépe, doslova jako doma. Stejně tak vy, v péči svého spojence, budete mimořádnou podporou a bezpečným přístavem svým blízkým. Stáváte se apoštoly míru, lásky a dobroty. Tento rok je mimořádný pro všechny, kteří touží vybudovat stabilní domov, přestěhovat se do ciziny, nebo si splnit sen o vlastním domě. Pokud se vaše touhy netýkají bydlení, může se stát vaší svatyní vlastní tělo.

Sova
23. listopadu — 21. prosince
přibližně odpovídá znamení Střelce
Člověk Sova je ztělesněním ušlechtilosti. Má velké ideály, je schopen riskovat a miluje dobrodružství. Vždy hraje fér, nebo si to o sobě alespoň myslí. Nemá mnoho pochopení pro druhé, ale rád jim nabízí své pravdy jako univerzální formulku k dobrému životu. Miluje vřele a vášnivě, nebrání se ale paralelním vztahům. Jako spirituální učitel propadá duchovní pýše.
V roce 2017 Sovu provází VELRYBA
Esence: spiritualita, vědění, telepatie
Váš spojenec pro letošní rok má pro vás mimořádnou a důležitou zprávu. Právě jste vyzýváni, aby se skrze vaše ústa a vaši bytost dostala na svět stará učení a mystéria. Znamení Střelce, které tam miluje velké, nosné a strhující myšlenky vznešených filozofií, má v letošním roce mimořádnou možnost nalézt doslova smysl svého života. Velryba vás vede zpět a do hloubky. Hloubky času a vesmíru, aby vás zasvětila do tajemství, která už dávno znáte z byvších inkarnací, a právě nastal čas, abyste si na ně vzpomněli. Možná jakoby náhodou navštívíte zajímavou přednášku, snad narazíte na starou a neznámou knihu, třeba vás Velryba bude vyučovat pomocí snů či vizí v meditaci. Velryba podněcuje vaši pozornost k tajemství vody, nabádá vás, abyste často navštěvovali vodu v krajině, věnovali se plavání, přijímali vodu ve velkém množství. Velryba jako léčitelka podporuje detoxikaci a tím pádem léčení vašeho těla. Na fyzické i duchovní úrovni se můžete zbavit spousty balastu, starých vazeb a karmických propletenců. Jezte mnoho mořských plodů, různé druhy řas – nenadchnete se náhodou pro japonskou kuchyni?

Husa
22. prosince — 19. ledna
přibližně odpovídá znamení Kozoroha
Člověk Husa je ztělesněním úspěchu. Je neuvěřitelně pilný, ctižádostivý a energický. Jeho energie má pomalu stoupající tendenci, nic ji ale nedokáže zadržet na cestě k úspěchu. Na co sáhne, to se mu daří, nesoutěží ale s ostatními, je prostě záviděníhodně nadaný. Obtížně se otevírá citům, věří, že lásku si musí těžce odpracovat. Jeho vášeň je živočišná a mnohdy překvapivá.
V roce 2017 Husu provází KRKAVEC
Esence: zasvěcení, inteligence, magie
V některých indiánských kmenech je Krkavec považován za stavitele světa, rovněž šibala, smíška a žongléra s realitou. Je poslem Velkého ducha. Jako temný stín sedává na rozcestích, drze kráká na mrtvole a vysmívá se mýtu o zániku a konečnosti. Nepotřebuje uznání ani chválu tohoto světa, jeho poznání a vědomosti pocházejí přímo od pramene a on to dobře ví. Pokud vás provází Havran a jeho medicína, jste vyzýváni, abyste rozpoznali svůj stín a přijali jej do vědomí. Letos budete tedy konfrontováni s těmi částmi sebe sama, které jste dosud buď neobjevili, nebo je naopak vytěsnili do podvědomí ze strachu, obavy nebo zděšení. Znovu se vám představí ty vlastnosti, které považujete za nepřijatelné ať už pro sebe, nebo své okolí. Krkavec se vašim obavám nevysmívá, on se jen směje a svým smíchem chce nakazit i vás. Temnota či zlo ke své důležitosti potřebují vážnost a strach, zasmějete-li se jim a nad nimi, jejich moc se rozpustí jako pára nad hrncem. Krkavec vás učí nevyhnutelnosti vzniku a zániku bez strachu z neznáma. Ukazuje vám, že bez přirozeného cyklu není pohyb a kde není pohyb, není ani život.
Přátelé milí, užijte si blízkosti rad svých spojenců a čerpejte. Je vám dáno.
S láskou Noor kód 13

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.