cena hovoru je 50 Kč za minutu

Deník vděčnosti - babička - výklad budoucnosti

BABIČKA
Jedno z nejkrásnějších slov, které znám. Babička. Obě moje babičky byly jako z románu Boženy Němcové. Pepičku jsem si moc neužila, zemřela ještě dříve, než jsem šla do školy. Měla krásné bílé vlasy, byla dcerou hraběcího nadlesního a Norberta Kinská šla za kmotru jejímu nejstaršímu dítěti. Vdala se za svého Františka a odešla s ním na Zakarpatskou Rus. Osobně prý se znala se ženou Nikoly Šuhaje loupežníka. Nejsem úplně zamilovaná do svého vzhledu, ale na své oči jsem pyšná. Mám je po Pepičce. Byla zvláštní a „viděla věci“. To mám taky po ní.
Marie byla veliká žena s velikým životním příběhem. Její maminka si vzala vdovce se dvěma syny a spolu měli mou babičku Marii. Maruščin tatínek zemřel na úplavici na konci první světové války a prababička Kateřina zůstala sama se třemi dětmi. Starala se o ně, stejně tak o své staré rodiče, dál o rodiče svého zemřelého muže, a aby toho nebylo málo, pečovala o rodiče první ženy manžela. Tak takhle si představuju skutečnou Ženu hrdinku. Marie byla nenápadná venkovská dívka s obrovským laskavým srdcem a neuvěřitelným životním odhodláním. Kozorožka. Měla čtyři děti a brzo ovdověla. Vždycky hned po Vánocích začala šetřit na další Svátky, aby obdarovala všech svým jedenáct vnoučat. Pravnoučat jsem se ani nedopočítala. Dávala do buchet vlažný olej a ty buchty, Bože, nic už je nikdy nepřekoná! Milovali jsme ji. Všichni, bez rozdílu a bez výhrad. Dožila se šestadevadesáti let a zůstala v srdcích všech, kteří ji znali. Jsem za její roli v mém životě moc vděčná…
Prázdniny, třešně, buchty a kakao, vůně složeného prádla, večery u rybníka, vyšívaná zástěra, drsné ruce v klíně, pohádky, mourovatá kočka, pohlazení, ruka mávající na rozloučenou u vlaku, písničky, vyprávění o starých časech a tisíce dalších věcí, to je BABIČKA.
DENÍK VDĚČNOSTI – cvičení
Deset a více věcí, za které jste vděční babičce, a proč jste vděční, že máte babičku. A pokud už babičkou jste, připište i pár požehnání, které vám tenhle stav přinesl.
babicka S Láskou Noor a babička Marie

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA