cena hovoru je 50 Kč za minutu

Archetyp znamení Ryb

Znamení Ryb můžeme s trochou nadsázky charakterizovat jako jedno z nejsložitějších. Je to znamení dvanácté, tedy poslední, a spojuje v sobě archetyp všech znamení předchozích. Člověk ve znamení Ryb jakoby prošel všemi fázemi Zodiaku, už všechno okusil, všechno zažil a nyní je na něm, aby svá poznání absorboval a uplatnil v životě. A to je největší a nejzávažnější výzvou – s čím se identifikovat, čím být, čeho se držet. Ryby jsou ztělesněním elementu vody a o vodě se říká, že má takový tvar, jako je nádoba, do které ji nalijete. Postoj a přesvědčení je tu nádobou, člověk ve znamení Ryb vodou, která se vlévá a tvaruje. Zjistit, kým jsem a držet se toho, to je výzva a úkol. Nikdo netvrdí, že je to snadné. Potřeba jistoty a bezpečí je společná všem vodním znamením a u Ryb je to vidět velmi výrazně. Pokud nenaleznou svůj střed, své poslání a pravdu, které by mohly věřit, projikují se často do znamení protilehlého – Panny – a stávají se tak trochu její karikaturou. Všichni asi známe někoho ve znamení Ryb, kdo právě nevykazuje pověstnou jemnost, citlivost a intuitivnost, ale je nepochopitelně tvrdý, puntičkářský, otrocky pracovitý a urážlivý. Pokud se Ryba nenalezne, chytne se obrazu, který má přímo před očima na opačném pólu Zvěrokruhu, ale protože to není její pravé místo, vezme si ze znamení Panny spíš tu odlehlou, negativní složku. To Panna je tím, kdo má pro celek pečlivě, spolehlivě a tvrdě pracovat, pro Ryby má Univerzum trochu jiný úkol.
Znamení Ryb uzavírá dvanáctidílnou etapu. Člověk v tomto znamení už prošel všemi stádii. Byl udiveným a nadšeným Beranem, slastným a rozkošnickým Býkem, královským Lvem, spravedlivou Váhou, zasvěceným Kozorohem i revoltujícím Vodnářem. Vyzkoušel mnoho přístupů, jak být duší vtělenou do člověka a poznával různé úhly pohledu na možnosti žití. Jeho zkušenosti by mu měly dát nadhled a soucit. Pochopení pro lidské slabosti a lásku k nim, neboť je sám zažil a zná motivace, které člověka zavedly ke zdánlivým chybám. Výzva znamení Ryb je výzva k nekonání. Všechny velké činy už byly vykonány, všechny verze vyzkoušeny, Vesmír je dokonalý a celistvý, je potřeba jen mlčenlivého svědka plného lásky, který to vše vidí a láskyplně přitakává ke všemu, s čím se setká. Vidí kontrasty, ale nedělí je na dobro a zlo, ale na Poznané a Dosud nepoznané. Odolává podnětům k angažovanosti a tiše a pravidelně dýchá – žije život jako meditaci.
Aktivní nečinnost je zprvu těžká práce, člověku je asi vlastní pocit, že tu po něm musí něco zůstat, že se musí do linie času otisknout nesmazatelnou pečetí. Dobře inkarnovaná Ryba ale zná tajemství síly okamžiku a ví, že život v bdělé přítomnosti je stavebním kamenem dobré budoucnosti. Paradigma období Ryb, které právě končí, bylo před dvěma tisíci let vysloveno velkým duchovním mistrem jménem Ježíš. Paradigma o lásce, soucitu a nutnosti vnitřní oběti Ega. Všichni víme, co se z Kristova učení stalo, když bylo uchopeno snahou realizovat lásku a soucit jako Zákon. Pomyslné znamení Panny tu představuje učedník jménem Petr, který v souladu s tvrdostí svého jména vytesal zákon lásky do kamene a poté i meče. Z mystické filozofie se stalo dogmatické tvrzení, ze skupinky učedníků ambiciózní, téměř politické hnutí s předsedou, pokladníkem a nástěnkářem, z laskavého Zdroje stvoření nervózní, trestající a paranoidní bůh, schopný odmítnout lásku a spasení těm, kteří slepě neposlouchají, z otázek po pravdě se stalo kacířství.
Stojíme na prahu nového paradigmatu věku Vodnáře. Bytost období Ryb dospěla, zestárla… Zmoudřela? Pokud ne, bude pro nás Vodnář obdobím, kdy se mladí bouří proti dogmatismu a zkostnatělosti nerudných starců, kteří už zapomněli, jak chutná sladká naivita nezkušeného mládí. Pokud ano, a Ryby jsou moudrým dědečkem, který s láskou a pochopením sleduje své vnuky, jak na pískovišti staví své hrady, nementoruje, nekritizuje, je jen ochoten podělit se o svou zkušenost, když vnouček projeví zájem… Pak bude věk Vodnáře obdobím, kdy vznikají velké výzvy, boří se staré mýty, ale ne z nenávisti ke starým pořádkům, ale z touhy uctít své předky, postavit jiskrnou stavbu nových tvarů pro čirou radost z poznávání nových, dosud netušených možností života.
Co si vybereme?
S láskou Noor
(Mars ve znamení Ryb ve třetím domě )

Noor - horoskopy, výklad Tarotu

Archetyp znamení Ryb – Noor

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA