cena hovoru je 50 Kč za minutu

9. srpen – Mezinárodní den původního obyvatelstva

Přátelé, už nás znáte bezmála deset let, to už o nás přece jen něco víte. Třeba to, že moc rádi slavíme a najdeme si k tomu kdejakou příležitost. A samozřejmě, nejraději máme oslavy s magickou chutí. Mezinárodní den původního obyvatelstva nás láká k malému osobnímu rituálu.
Snad každý z nás má místo, které považuje svým způsobem za své. Pozemek svého domu, místo na zahrádce, cestičku, kterou chodí do práce nebo na procházku, oblíbenou vyhlídku do kraje, nebo strom na kraji pole. Dost možná jsme tahle místa po někom zdědili. Dávno před námi je někdo ctil, miloval a opatroval. Někdo, kdo žil před námi roky, nebo možná staletí a víc. A dost možná i doufal, že jeho kus země dostane dobrého opatrovníka i do budoucna, ochranu a úctu, kterou mu někdo bude věnovat. A stali jste se jím vy, ať z vlastního rozhodnutí, nebo řízením osudu, kterým si vás vaše posvátné silové místo přitáhlo samo.
Původní obyvatelstvo… tak suše, tak pragmaticky to zní. Lidé z masa a krve, ale také s duší, o které dobře věděli a měli ji v úctě. Čerpali ze svého prostoru a také do něj něco vraceli. Možná i zprávy pro nás, lidi budoucnosti.
Pojďte zkusit propojit světy a čas. Zapalme dnes docela malou, obyčejnou svíčku na památku lidem, kteří kráčeli po cestách v místech, která jsou nám dnes drahá. I když jména neznáme, víme, že byli, že museli být. Můžeme jim v duchu poslat slib, že se o svůj kousek světa staráme, že ho máme rádi a je v dobrých rukách. Že řetěz strážců Země je stále silný a my jsme článkem v něm.
Stejně tak, jak proudí energie k našim předchůdcům, bude proudit od nich k nám.
Můžou se z nás stát pomocníci, přátelé.
Nádherný den přeje

Věštírna Květy Fialové

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA