Menu

Vítejte v naší internetové věštírně, jejíž patronkou je paní Květa Fialová. Zajímá vás budoucnost? Nevíte kudy dál? Zavolejte! Naše nejlepší kartářky, věštci a šamani, zodpoví všechny otázky, které vás tíží. Výklad karet, osobní horoskop či numerologie odhalí tu správnou cestu k řešení. V klidu domova pak můžete sledovat výklad karet v přímém přenosu pomocí webkamery ze soukromí našich věštců. Tuto službu vám nabízí výhradně Věštírna Květy Fialové a je chráněna patentem. Těšíme se na to, jak společně vyřešíme každý váš problém.

Magický oltář – Athamé – kartářka Althea

O tom, jak má vypadat oltář již víte, ale co na oltář patří? Postupně vám /podle abecedy/ představím jednotlivé magické předměty.
Athamé nebo také atham – oboustranná /dvousečná/ rituální dýka zastupuje většinou živel vzduchu, ale v některých kulturách symbolizovala oheň, protože athamé bývalo ukováno v ohni. Athamé se používá pouze jako rituální nůž – nic s ním neřežeme ani nekrájíme – jinak by bylo pošpiněné. Ve středověku směli vlastnit dýku pouze svobodní lidé a proto je athamé znakem svobody a muže. Čepel s držadlem symbolizuje kříž, kterým se zahánějí démoni. Oboustranné ostří má schopnost vést a asáhnout cíl, athamé může oddělovat i svazovat. Slouží k vytváření ochranných kruhů, přivolání boha či bohyně, vytváří vibrační prostory, ale může rušit i stará spojení a sliby, dále pomáhá rozpustit temné síly. Kreslíme s ní do vzduchu a na zem magické symboly, které pak aktivujeme. Athamé si můžeme nechat zhotovit u zručného kováře nebo jej zakoupit ve specializovaných obchodech s ezoterickými předměty.
Althea výklad tarotových karet
Příště: Hůlka

althea 9