Změna času

V roce 1916 byl zaveden téměř po celé Evropě tzv. letní a zimní čas. Od roku 1979 dochází v naší zemi k pravidelnému měnění letního a zimního času. Letní čas byl tehdy ustanoven od poslední neděle v březnu do poslední neděle v září. V roce 1996 byl posunut do poslední neděle v říjnu. Cílem tohoto posunu je prý úspora energií. Letní čas je tedy v podstatě normální čas, plus jedna hodina. Při změně k zimnímu času dojde letos v neděli 30. října a to tím, že posuneme hodinky zpět, dostaneme se tedy k normálnímu času. Co se děje při změně času v normálním – fyzickém světě, víme.
Ale co vše může taková změna času napáchat v našem vnitřním světě? Jaký to má vliv na naše zdraví?
Změna času je v podstatě takový test biologických hodin. Většina lidí se dokáže rychle přizpůsobit, ale děti a dospívající jedinci nebo naopak staří lidé mají potíže i 14 dní. Já osobně jsem vždy nepoužitelná nejméně týden. Tato změna chodu biologických hodin, které jsou zabudované v každém živém organismu, má vliv na lidskou tkáň i orgány. Lidé mívají deprese, migrény. Trpí bolestmi břicha a zažívacími potížemi, dokonce je podle statistik patrný nárůst infarktů a mozkových mrtvic. Negativní dopad je zaznamenán i v poruchách soustředění, špatné učení u dětí, hůř odvedená práce, dokonce je i zvýšené riziko dopravních nehod. Jak se tedy co nejvíce takovému riziku bránit? Bohužel různé snahy o zrušení letního a zimního času, dopadly vždy negativně. Takže zrušení se asi nedočkáme. Jediné, co pro sebe můžeme udělat je takzvaná světelná a tepelná terapie. (Pronikání silného světla přes buňky oční sítnice do podmozkového jádra). Pokud tedy máte možnost infrasauny, horského slunce nebo solária, zkuste v tomto období denně na pár minut navštívit tato zařízení. Sice nejsem zastánce solárií, ale jednou za čas… A pokud nemáte možnost těchto zařízení, nebo je jednoduše nechcete z jakéhokoliv důvodu navštívit, zkuste strávit inkriminované neděle v říjnu a v březnu odpočinkem. Bez stresu a v pohodě, pusťte si relaxační muziku.
Zkuste meditaci, při které si budete představovat, jak je vaše tělo vystaveno příjemnému slunečnímu svitu, jak vámi prostupují sluneční paprsky a zahřívají a nabíjejí každou buňku vašeho těla. Minimálně si zajistíte perfektní relax. Ideální je to opakovat alespoň 15 minut denně během prvního týdne po změně času. Přeji pohodové podzimní dny a klidný přechod na zimní čas.
Vaše Wargana.

runový výklad, runy, runové písmo, magická ochrana, uřknutí, kletba, bílá magie, tarotové karty, věštění z koule, výklad snů

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.