Menu

Vítejte v naší internetové věštírně, jejíž patronkou je paní Květa Fialová. Zajímá vás budoucnost? Nevíte kudy dál? Zavolejte! Naše nejlepší kartářky, věštci a šamani, zodpoví všechny otázky, které vás tíží. Výklad karet, osobní horoskop či numerologie odhalí tu správnou cestu k řešení. V klidu domova pak můžete sledovat výklad karet v přímém přenosu pomocí webkamery ze soukromí našich věštců. Tuto službu vám nabízí výhradně Věštírna Květy Fialové a je chráněna patentem. Těšíme se na to, jak společně vyřešíme každý váš problém.

Paprika – zdroj zdraví

Paprika – takové obyčejné slovo. Ať se jedná o papriku červenou, zelenou či žlutou, každá je pro nás nějakým způsobem prospěšná. Někteří z nás tuto zeleninu konzumují často, sami si ji dokonce i vypěstují, nebo koupí na trhu od zahrádkářů. Každopádně je důležité papriku zařadit do jídelníčku.
Všechny čerstvé plody jsou totiž zdrojem vitamínů B a C, dále obsahují hořčík, draslík, vápník a železo.
Červená paprika má dokonce mnohokrát více vitamínu C než citron nebo pomeranč a v kombinaci s vitamínem A blahodárně působí na pleť. Zinek pro změnu prospívá svalům, vlasům a nehtům.
paprika cervena
Žlutá paprika je bohatá na vitamín E a obsahuje antioxidanty, které výrazně snižují riziko šedého zákalu.
paprika zluta
Zelenou papriku by měly konzumovat zejména těhotné ženy, protože kromě vitamínu E je bohatým zdrojem kyseliny listové, která má pozitivní vliv na rozvoj nervové soustavy miminka, krvetvorbu a navíc dokáže uklidnit a zlepšit náladu.
Tak směle do konzumace, zavařování a pěstování. Kdo nemá zahrádku, může papriky zdárně pěstovat v květináčích na balkoně.
Papriky na obrázcích jsou ze zahrady mojí maminky.
Vaše Mirka, kartářka kód č.22