Jídelníček pro znamení Býka - Noor - horoskopy astrologie

Výživa, jídelníček, strava, jídlo, vaření a zase vaření. Také jste tenhle trend dneška zaregistrovali? Určitě ano. Vaří se v televizi, vaří celébrity i půlbrity, sportovci doporučují svá oblíbená jídla v časopisech, magazíny jsou plné dietetických rad modelek a miss. Kdo dnes veřejně nevaří, jako by ani nebyl.
Jakého systému stravování se ale chytnout, jakého držet? Je lepší strava dělená, kuchyně středozemní, kontinentální, přísaháte na makrobiotiku, nebo vám sedí tradiční česká kuchyně?
Já sama jsem zastáncem individuality a peru se za právo na svobodu a to tak že ve všem. Ano, pravda je jen jedna, ale každý má svou vlastní cestu, po které k ní kráčí. Prostě nejsme stejní, jsme osobnosti, jedinečné a neopakovatelné a je to dobře a má to tak být. Nakonec – slovy ezoterika – kdyby dobrý Bůh chtěl, abychom všichni chroupali zrní, proč by stvořil jahody a špenát a burákové máslo? O kung-pao nemluvím, to je samozřejmě od Ďábla.
Takže, co tedy jíst, abychom si pochutnali a přitom byli zdraví, spokojení a aby nám to naše tělo slušelo? Jedním z mnoha pohledů na vhodnou či nevhodnou výživu je například znamení Zvěrokruhu, ve kterém jsme narození. Jasně, pokud jste například Býk, patříte k celé dvanáctině lidstva, ale jakési obecné rozlišení a návod nám už vaše znamení poskytuje.
Býk je typicky jarní znamení. A jaká je příroda na jaře, v květnu? Plná barev, vůní, šťávy a křehkosti. V plné síle už rostou byliny, křupavé saláty a jarní zelenina. Do přirozeného jídelníčku se vrací kvalitní venkovská vejce od volně chovaných slepic, mladá kuřata, jehněčí a králičí maso. Býci mají poměrně pomalý metabolismus, také je často trápí snížená činnost štítné žlázy. Najdete je spíše v kavárně s přáteli, než v posilovně, častěji totiž procvičují svaly mluvidel, než bicáky a tricáky. No, nejen doktorka Kateřina by uhádla, kam tenhle životní postoj vede – k baculatosti. Dlužno dodat že především ženám ve znamení Býka oplácanost opravdu sluší, ale ono to není jen o povrchní kráse. Po kráse a harmonii touží i naše vnitřní orgány a těm tukový župánek ani nesluší, ani nedělá dobře.
Co Býkům nesvědčí – bílá mouka a výrobky z ní, banány, avokádo, olivy, smetana, mák, arašídy, sůl, ocet, vnitřnosti, leštěná rýže a kupodivu ani ovesné vločky, světlé pivo.
Co Býkům prospívá – v první řadě vše, co obsahuje vitamin C – kiwi, limetky, kysané zelí, grapefruit, šípek a výrobky z něj, kvalitní tmavý med, žloutky, slunečnicový olej, všechny luštěniny, zvěřina, skopové, zelené bylinky, sezónní ovoce. Obecně lze říci, že mohou bez omezení konzumovat vše zelené a růžové barvy (přírodní barvy, čokoláda vymáchaná v roztoku pink vodovky je pořád čokoláda). A pití lehké vínko, nejraději samozřejmě růžové. Také mátový čaj, dělá dobře nervóznímu žaludku a snižuje tlak v cévách.
Milí Býci, starejte se dobře o svá přitažlivá těla, máme vás rádi a chceme s vámi pobýt nejen často, ale i dlouho.

NOOR – výklad karet online, horoskopy, astrologie, Tarot

Noor tarot

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.