Hra o trůny – představitelé hlavních rolí - numerologie

Fanoušci této monumentální filmové série už dva roky netrpělivě čekají na poslední, osmou řadu, která odhalí, jak dopadnou osudy hlavních hrdinů. Seriál určený pro dospělé diváky zahájil svůj fenomenální úspěch v dubnu 2011 a vtáhl milióny diváků do světa fantasy, kde jednotlivé postavy procházejí vývojem, a až na výjimky, není žádná z nich jednoduše dobrá či zlá. I kladní hrdinové si občas musí umazat ruce krví a padouši dokáží překvapit, a tak, přestože se Hra o trůny jeví jako zápas dobra a zla, není prvoplánově jasné, zda nakonec dobro opravdu zvítězí. Autor knižní předlohy, britský spisovatel George R. R. Martin dostal nápad na cyklus Píseň ledu a ohně již v roce 1991, ale první díl Hra o trůny vyšel až v roce 1996 a rázem se stal bestsellerem. Pak rychle následovaly další díly Střet králů a Bouře mečů. Hostina pro vrány a Tanec s draky přišly později, ale poslední díly této ságy Vichry zimy a Sen o jaru zatím sedmdesátiletý spisovatel nedokončil, a tak poslední řada seriálu pokračuje bez literární předlohy. Slavný spisovatel se prý nechal slyšet, že se konec jeho ságy bude možná od filmové předlohy lišit. Nápad na velkolepý seriál dostali scénárista David Benioff a spisovatel Daniel Brett Weiss v roce 2006 a po získání souhlasu George R. R. Martina, se pustili do náročného projektu. Nebáli se přeobsadit role v již natočených pilotních dílech novými herci, kteří lépe ztvárnili jejich představy – role obsadili výbornými, ale méně známými herci, kteří nebyli spojeni s podobnými seriály. Pojďme se podívat, kdo obsadil klíčové role a kdo v seriálu dále pokračuje.

Část první – Králové, královny, vládci a jejich děti

Lannisterové
vládnoucí rod, jejich znakem je lev
Královna Cersei – je jednou z nejvýraznějších postav seriálu, hraje ji britská televizní herečka Lena Headley, která hrála např. titulní roli Sáry Connor v seriálu Terminátor. Je narozená 3. 10. 1973 ve znamení Vah s životním číslem 6/24. Je podruhé vdaná a má dvě děti.
Jaime Lannister – králokat – dvojče královny Cersei hraje dánský filmový herec Nikolaj Coster – Waldau, kterého jsme mohli vidět ve filmech Černý jestřáb sestřelen, či Království nebeské. Je narozený 27. 7. 1970 ve znamení Lva s životním číslem 6/33. Se svou rodinou (má dvě dcery) a psy žije v Dánsku.
Tyrion Lannister – charismatický, sarkastický a chytrý trpaslík, přezdívaný Skřet – pro tuto roli byl od začátku vybrán známý americký herec Peter Dinklage. Tento herec malé postavy se narodil 11. 6. 1969 ve znamení Blíženců a jeho životní číslo je 6/33 . Za roli Tyriona získal tři ceny Emmy a nejcennější trofej – Zlatý glóbus.

Starkové
vládci Severu se zlovlkem ve znaku
Jon Snow – Sníh – jednoho z hlavních hrdinů hraje Kit Harington a ačkoli ve filmu hraje levobočka, sám pochází ze starobylé anglické šlechtické rodiny. Narodil se 26. 12. 1986 ve znamení Kozoroha. Jeho životní číslo je 8/35 – číslo, které mají velice často umělecky založení lidé. Žije v Londýně a jeho fanoušci mají možnost ho vidět hlavně v divadelních rolích. Hra o trůny mu přinesla i životní lásku. V červnu 2018 se oženil s Rose Leslie, jeho filmovou partnerkou, divokou lučištnicí Ygritte.
Sansa Stark – seriálové sestry Sansa a Arya mají jedno společné, obě britské herečky zahájily svoji kariéru ze školních lavic. Sophie Turner začala hrát roli Lady Sansy ve třinácti letech. Narodila se v Northamptonu 21. 2. 1996 ve znamení Ryb s životním číslem 3/30 – s číslem bojovníka. Hra o trůny odstartovala její novou filmovou kariéru ve světě X-Men.
Arya Stark – malou bojovnici, která v seriálu dokáže přežít i v krutých podmínkách, hraje Maisie Williams. Kromě herectví studovala i tanec a roli získala v tvrdé konkurenci. Narodila se 15. 4. 1997 v Bristolu ve znamení Berana s životním číslem 9/36. Také ona dostala příležitost zahrát si i jiné role. Nedávno jsme ji mohli vidět ve filmu Šikana po síti.
Bran Stark – nejmladší žijící mužský Stark. Chromý hoch se vzdává titulu Pána Zimohradu a odchází jako Tříoká vrána do lesů. Chlapce, který má schopnost vidět minulost i budoucnost, hraje mladý britský herec Isaac Hempstead – Wright, který se narodil 9. 4. 1999 ve znamení Berana s velmi zajímavým životním číslem 5/41, které říká „dobrodružství je mým povoláním“ podpořené čtyřmi devítkami, které naznačují velký duševní potenciál.

Targaryenové
rodový znak – drak
princezna Daenerys – Matka draků, poslední z rodu draků. Její skvělá představitelka Emilia Clarke, která se narodila 23. 10. 1986 v Londýně ve znamení Vah, kromě hraní i zpívá a hraje na klavír a další hudební nástroje. Její životní číslo je 1/28 – dominantní jednička, která k sobě poutá pozornost. V rozhovoru prý řekla, že by chtěla mít děti a žít na venkově uprostřed přírody.

Baratheonové
rodový znak Jelen
Gendry – kovář, levoboček zabitého krále Roberta zůstal jako jediný z mocného rodu jelenů. Jeho postavu hraje liverpoolský herec Joe „Maxwell“ Dempsie, narozený 22. 6. 1987 ve znamení Raka s životním číslem 8/35.

Greyjoyové z Železných ostrovů
Theon Greyjoy – jeho postava prošla velmi krutým osudem a Theon je na konci sedmé řady připraven znovu bojovat o život své sestry Yary. Jeho představitel, britský herec Alfie Allen, pochází z umělecké rodiny. Jeho sestra je známá zpěvačka Lily Allen. Narodil se 12. 9. 1986 ve znamení Panny s životním číslem 9/36. Je zadaný a má malou dceru.
Yara Greyjoy – i s nebezpečnou korzárkou, která velí železným mužům, se setkáme v nových dílech. Hraje ji Gemma Whelan, která se narodila 22. 4. 1981 ve znamení Býka s životním číslem 9/27.
Euron Greyjoy – pirát Vraní oko. Jeho postavu hraje poměrně neznámý dánský herec Pilou Asbaek, který se narodil 2. 3. 1982 v Kodani ve znamení Ryb, jeho životní číslo je 7/25.

Do dalších dějů už nezasáhnou, nicméně jejich postavy stojí za připomenutí:

Eddard „Ned“ Stark – Lord Severu a pobočník krále Roberta, který skončil jako nevinný na popravišti, skvěle ho zahrál Sean Bean, narozený 17. 4. 1959 ve znamení Berana, s životním číslem 8/35 – číslem, které patří hercům a umělcům. Britský herec, který je známý z filmů Trója, Pán prstenů a dalších, má rád fotbal a je popáté ženatý.
Olenna Tyrell – Lady z Vysoké zahrady se zlatou růží ve znaku, skvěle zahrála Diana Rigg, britská herečka, která má za sebou dlouhou řadu filmů, svoji kariéru zahájila v roce 1969 jako Bond girl, v roce 1989 získala cenu Emmy za postavu paní Danversové (film Mrtvá a živá). Narodila se 20. 7. 1938 ve znamení Raka s životním číslem 3/30.
Margaery Tyrell – krásná, intrikářská nevěsta v podání Natalie Dormer, herečky známé hlavně rolí Anny Boleynové v seriálu Tudorovci, také hrála v Rivalech a Hunger Games. Natalie Dormer se narodila 11. 2. 1982 ve znamení Vodnáře s životním číslem 6/24, číslem, které mají lidé vnitřně vyvážení se smyslem pro umění.

Příště: Rytíři, vojevůdci, žoldáci i intrikáni

Krásné jarní dny vám přeje
Věštírna Květy Fialové

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!


Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.