cena hovoru je 50 Kč za minutu

Osudové ženy Evropy - madame de Pompadour

Jedna z nejznámějších královských milenek, madame Pompadour se narodila 29. 12. 1721 jako Jeanne – Antoinette Poisson v zemském znamení Kozoroha s životním číslem 7/25.
Její krásná matka, která využívala náklonost svých bohatých milenců, byla přesvědčena, že si malá Jeanne zaslouží velmi dobré vzdělání a vychování, tak, aby jednou mohla být představena u dvora. Tento nápad jí vnukla cikánka, která prý devítileté dívence předpověděla, že bude milenkou samotného krále a tak matka poslala svou dceru do kláštera voršilek, kde se jí dostalo na tehdejší dobu vynikajícího vzdělání. V r. 1741 se krásná Jeanne provdala a stala se madame d‘Etoilles. Tímto sňatkem se Jeanne, které se po roce manželství narodila dcerka, stala příslušnicí nižší šlechty a protože patřila k nejkrásnějším ženám své doby, začal se o ni skutečně zajímat král Ludvík XV. Karty opravdu nelhaly a proroctví cikánky se skutečně naplnilo. V r. 1745 král udělil Jeanne titul markýzy de Pompadour a přivedl svoji novou favoritku do Versailles, kde stala dvorní dámou královny, která si novopečenou markýzu kupodivu oblíbila. Samotný milostný poměr s králem trval jen několik let, král jej ukončil pro markýzinu „chladnost“ (markýza nebyla příliš temperamentní a byla často churavá), nicméně jí zůstal oficiální titul Metresse en titre – První milenka a pocty z něho plynoucí i když už měl král jiné ženy. Markýza byla až do své smrti královou přítelkyní a důvěrnicí, dokonce mu v soukromí tykala. Ludvík XV, autor slavného výroku „Po nás potopa“, se zajímal pouze o ženy a lov a tak se chytrá a vzdělaná markýza stala jednou z nejdůležitějších osob u dvora a s úsměvem přehlížela posměšky, které patřily jejímu prostému původu. Radila králi nejen v politických záležitostech, ale starala se o umění, kulturu i charitu. Sbírala obrazy, sochy, založila knihovnu a její zásluhou byla vzata na milost i zakázaná Diderotova Encyklopedie. K jejím přátelům patřili nejen Voltaire a Rousseau, ale i další umělci, podporovala divadla, kde dokonce sama hrála a také organizovala nejrůznější zábavy. Věnovala se i mnohem důležitějším věcem – nechala postavit École militaire – Vojenskou akademii, založila porcelánku v Sevrés, kde podle jejích návrhů vyráběli porcelán – markýza výborně kreslila, zhotovovala šperky, vyřezávala do dřeva, navrhovala nejen šaty, ale i vzory látek, byla autorkou první kabelky – pompadurky a byla to právě ona, kdo silně ovlivnil rokokový umělecký styl. Po smrti své dcery se její zdraví prudce zhoršilo a markýza umírá 15. 4. 1764 na tuberkulózu ve věku pouhých 42 let.
A co nám napoví rozbor její životní mřížky?
Osobní číslo 11 – karmické číslo, které ukazuje na silnou osobnost, která vzbuzuje pozornost. Životní číslo 7/25 je číslem malé karmy, které naznačuje nelehký osud a když se podíváme na její životní mřížku – vidíme, že má 4 dvojky – vícečetné dvojky naznačují citlivost, umělecké sklony i velké ambice a v kombinaci se 3 jedničkami podporují schopnost zvládat i nelehké úkoly, mívají je lidé s rozmanitými zájmy, kteří bývají velice společenští a oblíbení, zesilují však i negativní rysy jako určitou panovačnost a vnitřní neklid až nevyrovnanost, 2 sedmičky podporují schopnost empatie a ochotu pomáhat druhým, 1 devítka – rozvíjí intuici, zájem o duchovno, kreativitu, dynamičnost a průbojnost. V mřížce chybí čísla 3, 6, 8, 4 – vše vyvažuje 1 pětka, která kotví mřížku a poskytuje ochranu.
Na sluneční rovině měla číslo 8 – lidé ji vnímali jako empatickou ženu s přirozenou autoritou, na měsíční rovině měla číslo 1 – řešila tedy hlavně svoji osobnost.

Vše nejlepší v novém roce Vám přeje

Věštírna Květy Fialové

numerologie madame de Pompadour vklad karet magie osud

numerologický rozbor

Zajímá Vás budoucnost?

Nevíte kudy dál?

Zavolejte!






Chci volat levně

Jste tu poprvé a nevíte si rady?
Žádný strach, poradíme vám.

REKLAMA