Menu

Vítejte v naší internetové věštírně, jejíž patronkou je paní Květa Fialová. Zajímá vás budoucnost? Nevíte kudy dál? Zavolejte! Naše nejlepší kartářky, věštci a šamani, zodpoví všechny otázky, které vás tíží. Výklad karet, osobní horoskop či numerologie odhalí tu správnou cestu k řešení. V klidu domova pak můžete sledovat výklad karet v přímém přenosu pomocí webkamery ze soukromí našich věštců. Tuto službu vám nabízí výhradně Věštírna Květy Fialové a je chráněna patentem. Těšíme se na to, jak společně vyřešíme každý váš problém.

Levandulová – kartářka Hanka – výklad z mariášových karet

Ty jsi má, levandulová…
zpívá krásně Hana Hegerová. Je přesně ten čas, kdy můžeme levanduli koupit, voní ve všech zahradnictvích a prodejnách. Umí pohladit duši a její fialová barva je velice prospěšná našemu třetímu oku. Tlumí návaly hysterie, vyhrocené emoce a celkově zklidňuje energetické pole, v kterém žijeme. Tiší migrény a její vůně je všeobecně považována za léčivou. Už naše babičky věděly, že polštářek se sušenou levandulí navodí klidný spánek. Má taky vliv na žaludeční potíže, plynatost a pomáhá zklidnit koliky. Tato kouzelná bylinka umí léčit nachlazení, chřipku a dýchací potíže. Pozor, těhotné ženy by levanduli užívat neměly. Moli, blechy a jiní paraziti před levandulí doslova utíkají, je to takový přírodní a voňavý repelent. Mám dva pejsky a v pelíšku mají vždy zastrčenou tuto bylinku, aby je nic nekousalo. Co si budeme povídat, jelikož pelíšek v noci ignorují a spí se mnou v posteli, mám samozřejmě levanduli v lidském pelíšku také. Výborný na revma, namáhané kosti a vrzající kolena je olej, který si můžeme samy připravit. Do kvalitního oleje naložíme celé větvičky levandule a necháme louhovat minimálně týden. Já si ještě vylepším lektvar nakrájenou aloe, a to si pak kosti pochvalují. Už staří Římané věřili, že levandulová koupel vrací mládí a krásu. Olej z této bylinky můžete použít i do koupele. Některé kuchyně ji používají jako koření na ryby, ale s tím opatrně, jelikož má lehce nahořklou chuť.
Jak tuto voňavou rostlinku pěstovat? Můžeme zasít semena, ale rychlejší bude si ji rovnou koupit v květináči. Dorůstá až do 60cm a má podobu keříku. Vyžaduje lehčí půdu, miluje sluníčko a nemusíme moc zalévat. Pokud chcete mít keřík hustší, seřízněte na jaře výhonky, nikoliv dřevitou část. Lístky se mohou otrhávat po celý rok, a pokud budete mít velkou úrodu, usušte přebytky a vytvořte si pytlíčky, které rozvěste po bytě a do skříní.
Tato úchvatná a voňavá bylinka vám přinese mnoho radosti a užitku a prospěje i duši. Je přeci fialová, jako naše Věštírna.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA HANKA
výklad mariášových karet